Новий формат карантину: Україну розділять на три зони. Що це означає?

В Україні введуть нову форму карантину: йдеться про певні обмеження у тому чи іншому регіоні країни, запроваджені з огляду на рівень захворюваності на відповідній території. Для цього країну поділять на зони – червону, жовту, помаранчеву та зелену.

Про це 17 липня в ефірі «Свободи слова Савіка Шустера» розповів заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

» — Ми переходимо на зовсім іншу систему карантину: зелену, жовту, помаранчеву та червону зони» – заявив Ляшко.

Що означатимуть зони у новій системі карантину

Червона зона — жорсткий карантин – схожий на той, який в Україні діяв на початку епідемії (наприкінці березня та на початку квітня). Тобто, «ресторани не працюють, громадський транспорт не ходить».

Зелена, жовта та помаранчева зони: у цих зонах уряд буде обмежувати лише певну діяльність. Загалом економіка працюватиме, але з дотримання протиепідеміологічних вимог.

«Жовта – працює все, але, наприклад, у супермаркети можна заходити із розрахунку одна людина на 10 квадратних метрів, або буде діяти якесь обмеження до 23 години», – пояснив Ляшко.

За словами Ляшка, уряд розробляє індикатори, за якими територію ділитимуть на відповідні зони:

«Ми запропонували модель: якщо 5 днів поспіль будуть перевищуватися індикатори на рівні області, далі включається зонально по районах або по містах обласного значення».

Нагадаємо, протягом минулої доби на Полтавщині зафіксували один випадок коронавірусної інфекції.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: