Облтеплокомуненерго скаржиться, що у Чернігові низький тариф на тепло і попереджає про збитки

Опалювальний сезон у Чернігові триває без проблем. Існують лише поодинокі випадки, пов’язані з роботою систем всередині багатоквартирних будинків. Про це заявили керівники двох найбільших постачальників тепла у місті – Чернігівської ТЕЦ та Облтеплокомуненерго (ОТКЕ).

Втім, за словами керівника ОТКЕ Віктора Геращенка, існує значний фінансовий тягар у вигляді невідповідності тарифу та собівартості послуги, яка зросла через подорожчання газу.

– Газ подорожчав, а тариф у нас не мінявся. Я на одній гігакалорії маю 400 гривень збитку. Ми не вийдемо з сезону,емоційно попередив Віктор Геращенко.

Враховуючи, скільки тепла виробляє та продає споживачам підприємство, місячний мінус складає, приблизно 160 мільйонів гривень, порахував міський голова Чернігова Владислав Атрошенко.

Ще одна проблема – штрафні санкції, яка накладають на ОТКЕ у вигляді пені за прострочені платежі по газу. Мер Чернігова зауважив: складається парадоксальна ситуація, коли держава в обличчі Нацкомісії, що регулює ринок комунальних послуг, не погоджує збільшення тарифу але при цьому накладає штрафи за те, що підприємство не може розрахуватися, оскільки працює зі збитком.

Владислав Атрошенко попросив тепловиків підготувати звернення до центральної влади з тим, щоб підняти це питання на загальноукраїнський рівень, оскільки, за його даними, проблема стосується не лише Чернігова і потребує вирішення з боку Кабінету міністрів.

У свою чергу директор ТЕЦ Олексій Щербина запевнив: його підприємство для виробництва тепла переважно використовує не газ, а вугілля. Воно дорожчало не так стрімко, як газ. До того ж, на складах паливо було раніше і купувалося ще за нижчими цінами.

Втім, наразі на території ТЕЦ є тільки 15 тисяч тонн вугілля. Цього за звичайних обставин (без сильних морозів і значного потепління) вистачить приблизно на 2 тижні роботи. Ще 40 тисяч тон (місяць з гаком роботи) надійде протягом листопада.

Він гарантував, що поточний опалювальний сезон підприємство пройде стабільно, але отримав доручення від міського голови. Для уникнення форс-мажору, забезпечити на складах постійний запас вугілля у розмірі 50 тисяч тонн.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины