Очільник МЗС Китаю заявив, що Пекін готовий працювати для досягнення міцного миру в Україні

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час візиту до Москви, Росія, 1 квітня 2025 року. REUTERS/Pavel Bednyakov/Pool

Очільник МЗС Китаю Ван Ї заявив, що Пекін співпрацюватиме з міжнародною спільнотою та країнами БРІКСБРІКС (англ. BRICS), спочатку БРІК — це міжнародна організація найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються, заснована у 2006 році. У 2011 році до первісного складу БРІК (Бразилія, Росія, Індія та Китай) приєдналася ПАР., зокрема, задля досягнення міжнародного консенсусу щодо політичного врегулювання "української кризи" та встановлення міцного миру в Україні.

Про це глава китайської дипломатії сказав на зустрічі глав МЗС країн-учасниць і партнерів БРІКС у Ріо-де-Жанейро

За його словами, в умовах "турбулентності" сучасного світу країни БРІКС повинні взяти на себе ініціативу та стати "основою міжнародної єдності і співпраці та спільно з країнами Глобального Півдня підтримувати багатосторонність і відкритість".

"Ми повинні сприяти мирному врегулюванню спорів та практикувати концепцію спільної, всеосяжної і сталої безпеки", — сказав Ван.

Міністр додав, що БРІКС також має прагнути врегулювання спорів та розбіжностей "мирними засобами".

"Китай готовий співпрацювати з міжнародною спільнотою, зокрема з країнами БРІКС, для досягнення міжнародного консенсусу щодо політичного вирішення "української кризи" (війни РФ проти України – ред.) та продовжувати відігравати конструктивну роль у встановленні міцного миру", — сказав він.

8 квітня Зеленський повідомив, що на Донеччині ЗСУ взяли у полон двох громадян Китаю, які воювали проти України у складі армії РФ.

17 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що Китай постачає Росії артилерію і порох. Також, за його словами, китайці займаються виробництвом озброєнь на російській території.

У Міністерстві закордонних справ Китаю назвали заяву Зеленського про постачання Росії озброєння, пороху та артилерії "безпідставною", а щодо полонених заявили, що "перевіряють" цю інформацію.

Бразильсько-китайська пропозиція закінчення війни

23 травня 2024 року уряди Бразилії та Китаю опублікували спільну заяву щодо вирішення війни між Росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру й закликали провести конференцію стосовно цього.

2 серпня МЗС Китаю заявило, що китайсько-бразильський "консенсус із шести пунктів" щодо завершення війни в Україні отримав "позитивні" відгуки з понад 110 країн світу. Наприклад, президент Південноафриканської республіки Сиріл Рамафоса підтримує "мирний план"

У кінці серпня Пекін закликав більше країн підтримати китайський"мирний план" для України після серії дипломатичних переговорів з Індонезією, Бразилією та Південною Африкою.

У вересні президент Володимир Зеленський заявив, що пропозиції Китаю та Бразилії про завершення війни "деструктивні" й не враховують інтереси України.

Новости Украины | Последние новости Украины