Одессит из-за коронавируса застрял с женой в Китае и просит о помощи правительство Украины

эксклюзив

Парень из Одессы Борис приехал в Китай с женой 3 года назад. Теперь из-за коронавируса потерял работу и не может вернуться в Одессу. Таких людей много и они просят о помощи.

Об этом журналисту 048.ua рассказал одессит Борис.

Итак, Борис работал сначала учителем, потом организовал бизнес по перепродаже товаров из Китая в Украину. Также работал в Китае на украинскую компанию инспектором по качеству товара. В декабре 2019 года он приехал с женой в Украину в гости. Там попали аварию, жене сделали операцию в Украине, после, как раз перед началом карантина, вернулись в Китай.

Как только они вернулись, Китай закрыл границы, бизнес остановился, украинская компания также отказалась продолжать сотрудничать.

«В итоге весь карантин до сегодняшнего дня живем на накопленные средства и потихоньку восстанавливаем бизнес. Поэтому сейчас находиться в Китае очень дорого для нас. Для возврата в Украину есть несколько вариантов, стоимость которых начинается от 2000$ на человека. На семью сами понимаете, что цена слишком большая»,- сообщил Борис.

Кроме того, жене после ДТП нужно делать плановую операцию в конце года. Это только история Бориса. У других людей есть и дети, и животные, поэтому их единственная надежда — это организованный государством вывозной рейс, который будет хотя бы 900-1000$ по стоимости.

«Для справки, агрессор, в лице РФ организовывает целых 3 рейса для своих граждан в сентябре, по цене 400€ за человека. Хотя украинцев в Китае тоже очень много»,- рассказал Борис.

Украинцы, которые застряли в Китае объединились и написали обращение правительству Украины с просьбой организовать чартерный рейс с посильной ценой билетов. Их более 150 человек.

«Шановні посадовці! Звертаємося до Вас від сотень громадян України, які живуть та працюють на теренах КНР.

Наразі весь світ перебуває у надзвичайно складній ситуації, ми не стали винятком. Тисячі українців та інших громадян застрягли по світу, не маючи змоги повернутись додому. Основна причина — відсутність адекватних транспортних сполучень. Але і в цій непростій ситуації є певна дивна несправедливість: ми, украінці в КНР, почуваємося кинутими на призволяще, без адекватної інформаційної підтримки та реальної допомоги.

За період пандемії відбувся лише один евакуаційний рейс з Вуханю, на який не мали змоги потрапити громадяни України з інших міст Китаю. В середині травня відбувся единий рейс з Шанхаю. Зауважимо, то був не спецрейс, направлений на евакуацію українців, а був саме чартерний рейс приватного підприємця для доставки вантажу, і за домовленностю з консульством, ця компанія погодилась взяти на борт людей. З огляду на це, вартість квітка була некерованою, були відсутні опції звичайного перельоту (додатковий багаж тощо), а також інформування щодо дати вильоту відбулось лише за кілька днів, що не дало змоги багатьом приєднатись до цього рейсу.

І ще один аналогічний чартер, який організувала судохідна компанія для своїх працівників,18 червня з Шанхаю, на який встигли купити квитки близько 40 людей. Адже попередньо, більше сотні українців виявили бажання повернутись ним додому, але в процесі його підготовки, з огляду на низку факторів, що від нас не залежали (відсутність актуальної вчасної інформаціі про рейс, зміна умов перевезення вже після купівлі квитків, висока вартість, відсутність ЗП по причині їх перебування в міграційній службі КНР для подовження візи тощо).

Як виявилось зараз, багато українців навіть не знали про ці рейси! А деякі- за той тиждень, що були квитки в продажу — не змогли організуватись. Наразі виявлено більше 150 українців, які бажають повернутись до України, серед них є маленькі діти, цілі родини. Також є бажаючи серед громадян Китаю, які мають дружин/ чоловіків, дітей в Україні і мають право в’їзду на територію України. Навіть з Тайланду та Індонезії було по декілька рейсів. В такій ситуаціі ми почуваємося кинутими на призволяще. Ми не вимагаємо безкоштовної евакуації, ми просимо Вас організувати спец/чартерний рейс, ми готові оплатити помірну ціну квитка, перевезення багажу, дотримуватись усіх умов та вимог. Якби ми мали можливість, ми б йшли пішки, але десять тисяч кілометрів. Нажаль, нам не по силам. Будемо вдячні за допомогу з нетерпіння чекаємо на відповідь.»

Читайте также:Родители нигерийца, пропавшего с яхты, верят, что он жив и скоро приедут в Одессу,- ВИДЕО

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины