Опубліковані позиції України і РФ щодо спору в Гаазі

Опубліковані позиції України і РФ щодо спору в Гаазі

Фото: Getty Опубліковані позиції України і Росії про юрисдикцію в справі щодо морського права

Арбітражний трибунал буде розбирати справу про права прибережної держави в Чорному і Азовському морях і в Керченській протоці.

Позиції України і Росії щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу, засідання якого почалися сьогодні, опублікувала прес-служба МЗС України.

«10 червня 2019 року на сайті Постійної палати третейського суду опубліковані позиції України і Російської Федерації щодо юрисдикції Арбітражного трибуналу у справі про права прибережної держави в Чорному і Азовському морях і в Керченській протоці», — сказано в публікації МЗС.

Свої заперечення щодо наявності в Арбітражного трибуналу юрисдикції розглядати справу неодноразово висловлювала Росія. Зокрема, РФ посилається на те, що суд не може визначати суверенітет держави на суші.

«Російська Федерація вважає, що суд не має юрисдикції за позовом України, оскільки суд не може визначати, яка держава є суверенною по сухопутній території Криму», — пояснює українське МЗС.

Україна наголошує, що з 1991 року Крим був загальновизнаною частиною України. Таким його визнавала і Росія.

Росія також посилається на те, що ця суперечка стосується військової діяльності України, але в МЗС це заперечують і нагадують про значний фінансовий збиток, якого Україна зазнала через конфлікт в Керченській протоці.

«У цьому арбітражі Україна просить суд розтлумачити і застосувати Конвенцію для визначення правових наслідків морської поведінки Росії. Суперечка стосується тлумачення і застосування UNCLOS, серйозних порушень Конвенції Росією, мета України в цьому арбітражі відшкодування за цей серйозний морський збиток», — витлумачили свою позицію в МЗС України.

Раніше в МЗС пояснили важливість нових слухань в Гаазі.

Минулого тижня в Міжнародному суді ООН відбулися слухання щодо попередніх заперечень РФ (юрисдикції) у справі про застосування та тлумачення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Рішення суду повинно бути прийнято до кінця року.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины