ПАРК "КРОШЕНСЬКИЙ"
Обласна прокуратура взяла під контроль хід досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом забруднення прибережної захисної смуги річки Крошенка.
39 млн 701 тис 376 грн т — такою, за офіційними розрахунками Державної екологічної інспекції Поліського округу, є загальна шкода, яку заподіяно державі внаслідок незаконних дій посадових осіб відомого в Житомирі ПП «ВЖРЕП №4», яке очолює діючий депутат міської ради Володимир Тичина.
Чим відомий цей ВЖРЕП? Перш за все, своєю «благодійною» місією, яку його керівництво вже років п’ять чи й більше несе населенню мікрорайону Крошня та й усього Житомира, створюючи і облаштовуючи для нього, як саме воно наголошує, на місці пустиря, рекреаційну зону — парк відпочинку «Крошенський». Про цей парк, який з дороги не зовсім схожий на парк, у місцевих ЗМІ за ці роки написано дуже багато всього. Доброго і не дуже – в залежності від політичної ситуації в місті, настрою його керманичів і інших мінливих чинників.
Але треба визнати, що попри усі настрої, час від часу від історії облаштування зазначеної рекреаційної зони «тхнуло» відверто і ну дуже неприємно. То через категоричні заяви керівництва Житомира (в особі на 2015 рік заступника міського голови Сергія Сухомлина) про спроби рейдерського захоплення зазначених земель ВЖРЕП, якого «міська влада в жодному разі не допустить», то дохлою рибою на берегах штучного ставу, то скаргами місцевих жителів про те, що депутат, облаштовуючи парк, турбується не стільки про місцевих жителів, скільки про власний бізнес (альтанки відпочиваючі орендують не за спасибі), а ще – на засмічення прибережної зони Крошенки відходами будівельних матеріалів та іншим непотребом, який з часом може стати причиною екологічної катастрофи!
Фіналом усіх тих історій, якими супроводжувалося облаштування місця відпочинку для крошенців, стала ЗАЯВА ПРО ЗЛОЧИНИ в Головне управління Національної поліції в Житомирській області за підписом заступника начальника Державної екологічної інспекції Поліського округу від 26.07.2019 року. Саме в ній і зазначається, що «на землях водного фонду площами 0,18 га та 0,972 га відповідно» «встановлено розміщення та складування змішаних відходів будівництва та знесення будівель і споруд» і заявлено обраховано сума збитків державі – 39 млн 701 тис 376 грн.
Часу з тих пір минуло трохи більше року. Папери пересилалися, як годиться, з одного відомства в інше, на якомусь була загроза припинення слідчих дій. Але громадськість проблему зі свого поля зору не випускала; восени 2019 року з цього приводу надійшло звернення від жителів Житомира до народного депутата України Сергія Кузьміних, який підготував відповідне депутатське звернення до Державної екологічної інспекції Поліського округу з проханням надати матеріали проведених перевірок та заходів впливу щодо діяльності керівництва парку «Крошенський», в Головне управління Національної поліції в Житомирській області, інші правоохоронні структури.
Наведемо фрагмент відповіді народному депутату від керівника обласної прокуратури О. Білошицького (лист від 19.10.2020 р.):
«Установлено, що СВ Житомирського РВП Житомирського ВП ГУНП в Житомирській області розслідується кримінальне провадження (номер і дата – авт.) за фактом забруднення прибережної захисної смуги річки Крошенка будівельними матеріалами та відходами будівельних робіт, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України».
Наразі проводиться судово-екологічна експертиза для встановлюється шкода, заподіяна навколишньому природному середовищу облаштуванням так званої «рекреаційної зони». У скільки десятків мільйонів виллється громаді та зведена на смітті, звезеному з усього міста і передмістя, зона відпочинку місцевих жителів, чи то збагачення одного із них, — побачимо. Але той факт, що обласною прокуратурою, якою взято на контроль хід досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні, вселяє надію, що під впливом зовнішнім чинників кримінальна справа не розсиплеться.