Переселенець з Луганщини у Кропивницькому розробляє та виготовляє електронні сівалки

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Переселенець з Луганської області у Кропивницькому розробляє та виготовляє електронні сівалки. Фото: Суспільне Кропивницький

Переселенець з Луганської області Сергій Ростовський у Кропивницькому розробляє та виготовляє електронні сівалки. У Луганську він мав завод. Конструює сівалки 36 років. Каже, у такий важкий для країни час розраховує на свої сили, а не на допомогу держави.

Сергій Ростовський називає себе двічі переселенцем. Рятуючись від російських окупантів, дев’ять років тому виїхав у Лисичанськ. Повномасштабне вторгнення змусило переїхати вдруге — у Кропивницький.

36 років тому чоловік відкрив у Луганську завод з виробництва сівалок.

"Ми там починали електронні висівні системи. Без валів, ланцюгів, коробок передач, традиційно які використовуються у сівалках. Цим ми відрізнялися".

За словами конструктора, продавали електронні висівні системи у всі області України, Болгарію, Румунію. Все змінилося у 2014 році, коли росіяни окупували Луганськ. На підприємстві тоді працювали 150 робітників.

Сергій Ростовський розробляє та виготовляє сівалки. Фото: Суспільне Кропивницький

Розповів, у Кропивницькому продовжив справу свого життя. На місцевому підприємстві він розробляє та виготовляє сівалки. Поки роблять дві-три сівалки щомісяця.

Переселенець з Луганської області у Кропивницькому розробляє та виготовляє електронні сівалки. Фото: Суспільне Кропивницький

Свої розробки Сергій Ростовський презентує на міжнародних та Всеукраїнських виставках. Одна з них, у вересні відбулась у Кропивницькому районі.

Всеукраїнська виставка у вересні відбулась у Кропивницькому районі. Фото: Суспільне Кропивницький

Сівалки з електроприводом. Фото: Суспільне Кропивницький

Сівалки з електроприводом. Фото: Суспільне Кропивницький

Розповів, про сівалку з електроприводом.

"Порційна сівалка, вона висіває потрібну порцію насіння на потрібну довжину ділянки без зупинки. Керується з пульта керування. Вмикає комплект: пульт, блок і висівальні апарати. Наприклад, у цьому бункері засипане насіння рапсу на 1/100 частину гектара. Через 1/100 частину гектара апарат автоматично зупиниться. Натисканням однієї кнопки можна замінити одну культуру на іншу, і норму висіву цієї культури на потрібну".

Користується розробками Сергія Ростовського керівник агрогосподарства з Дніпропетровської області Олександр Василенко.

"Ми з ним співпрацюємо понад три роки, я реконструюю свої сівалки, диски, а електричну частину по висіваючим апаратам, по дозаторах я повністю користуюся розробками Олександра".

Сергій Ростовський мріє налагодити промислове виробництво електронних сівалок.

Новости Украины | Последние новости Украины