МІСЬКА РАДА
Під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, пленарні засідання Житомирської міської ради можуть проводитися в режимі відеоконференції або аудіоконференції (дистанційне засідання), крім питань, що потребують таємного голосування.
Про це інформує пресслужба Житомирської міськради.
9 жовтня, враховуючи складну епідеміологічну ситуацію на території України, депутати міської ради внесли зміни до Регламенту Житомирської міської ради, затвердженого рішенням сесії Житомирської міської ради від 21.07.2016 № 260.
Отже, ст. 13 Регламенту Житомирської міської ради доповнено пунктом 6 наступного змісту:
«6. В період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19):
1) пленарні засідання Житомирської міської ради можуть проводитися в режимі відеоконференції або аудіоконференції (дистанційне засідання), крім питань, що потребують таємного голосування;
2) порядок проведення дистанційних засідань повинен забезпечувати:
можливість реалізації прав депутатів місцевих рад;
ідентифікацію особи, яка бере участь у засіданні колегіального органу;
встановлення та фіксацію результатів голосування щодо кожного питання;
3) до порядку денного дистанційних засідань можуть включатися виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами, епідеміями та пандеміями, чи реалізації повноважень, пов’язаних з такими обставинами, процедурні питання;
4) рішення про дистанційне засідання доводиться до відома депутатів і населення не пізніше як за 24 години до його початку із зазначенням порядку денного та порядку відкритого доступу до трансляції дистанційного засідання місцевої ради. Рішення про дистанційне засідання розміщується на офіційному вебсайт ради з одночасним направленням цієї інформації та проєкт актів із супровідними документами на електронну адресу кожного члена колегіального органу.
Запис дистанційного засідання є невід’ємною частиною протоколу засідання;
5) на проєкти рішень, що передбачені цим пунктом, не поширюються вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», частини третьої статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання».
Робота постійних депутатських комісій також може бути дистанційною у разі поширення коронавірусної хвороби (COVID-19): сьогоднішнім рішенням внесено зміни до Положення про постійні комісії Житомирської міської ради.