Під приводом «побачення з дівчиною» намагався підірвати військового: у Києві суд виніс вирок ворожому агенту

Будьте першими у курсі головного — підпишіться на Новини на OBOZ.UA у Google

Підписатися

У Києві суд виніс вирок ворожому агенту, який намагався підірвати бійця Нацгвардії під час «побачення з дівчиною». Зловмисником виявився помічник шеф-кухаря місцевого ресторану.

Відео дня

Про це повідомили в пресслужбі Служби безпеки України. Злочинцю призначили покарання у вигляді 7 років і 6 місяців ув’язнення з конфіскацією майна.

Що відомо

«За доказовою базою контррозвідки та слідчих Служби безпеки тюремний строк отримав агент російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), якого СБУ викрила у червні 2025 року на підготовці теракту в Києві«, – розповіли в пресслужбі.

Зловмисником виявився завербований ворогом помічник шеф-кухаря місцевого ресторану, який готував підрив воїна Національної гвардії України. Для виконання завдання ворога агент придбав скутер, заклав у нього саморобну бомбу і залишив в одному з дворів у Дніпровському районі столиці.

Головні історії дня

Представники ворожої спецслужби виманили військового на місце запланованого теракту під приводом побачення з дівчиною із чату знайомств. Коли чоловік прибув на місце зустрічі, окупанти від імені віртуальної «знайомої» надіслали йому повідомлення, щоб він взяв зі скутера ключі нібито від її квартири. Не побачивши у замку запалювання ключів, військовий швидко відійшов від замінованого транспортного засобу і тим самим врятував своє життя.

Після невдалого замаху агент отримав нове завдання. Йому було наказано прибути до міста Прилуки на Чернігівщині, оселитися в готелі та готуватися до вчинення підпалів на півночі України. Співробітники СБУ затримали зловмисника «по гарячих слідах» одразу після спроби знищення авто Сил оборони.

Під час обшуку в затриманого вилучено компоненти до саморобного вибухового пристрою і телефон із доказами роботи на ГРУ РФ. Після розгляду справи суд визнав обвинувачуваного винним у скоєнні теракту.

Як повідомляв OBOZ.UA, співробітники Служби безпеки України затримали агента російської ФСБ, який готував серію терактів у Харкові. Для цього зловмисник виготовив 12 кг вибухівки.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины