«Пільгова іпотека» у Мелітополі від окупантів — вся правда про це кредитування у розслідуванні РІА-Південь

“Льготная ипотека” в Мелитополе от оккупантов - вся правда об этом кредитовании в расследовании РІА-Південь

Фото з відкритих джерел

Окупаційна влада голосно заявляє про успіх своєї програми пільгового іпотечного кредитування на окупованих територіях України, зокрема у Мелітополі.

Чи так це, а також у чому каверза «хваленого» іпотечного кредитування, розбиралася редакція РІА-Південь.

 «Черга за житлом»

Заступник голови уряду РФ Марат Хуснуллін офіційно заявив про те, що державна програма з пільгового іпотечного кредитування на ТОТ Запорізької та Херсонської областей, а також у так званих ДНР і ЛНР користується величезною популярністю серед місцевого населення.

«На новых территориях у нас парадоксальная ситуация — все дома, которые начинают строить, у нас на фундаментах скупают. У нас сейчас просто не хватает там предложений, мы всеми силами пытаемся развить там жилищное строительство, потому что огромный спрос», — цитують заступника голови Уряду рупори Кремля.

Запрацювала програма в січні минулого року, і основною її «фішкою» є справді вкрай низький відсоток кредитування – лише 2% річних.

У коментарях до цього посту місцеві жителі писали різне.

«Ипотеку дают только госслужащим», — пише один коментатор.

«Не знаю, мне как работнику бюджетной организации ипотеку не дали. Объяснили, что её в данном регионе НЕТ», — відповідає йому інший.

Було чимало коментарів на те, що іпотеку не дають через низькі зарплати в регіоні.

«Делают вид что не понимают, почему банк отказывает со справкой в 19 косарей зарплаты при платеже в 30 тысяч в месяц…».

«Я бы тоже хотела оформить ипотеку, но у мужа зарплата в 20 тысяч, я инвалид. Естественно тоже не дадут, я и так это прекрасно понимаю».

А ще нарікали на те, що новобудови з'являються у Маріуполі, а на решті окупованих територій їх немає. Окрема тема – мігранти, які приїхали будувати нові будинки, та встановлюють свої порядки у місті.

Як бачимо, слова Хуснулліна про те, що «скуповують на фундаменті», не відповідають дійсності.

Вся правда про «пільгову іпотеку»

А тепер давайте пройдемося за ключовими умовами цього розпіареного пільгового кредитування.

Процентна ставка справді становить лише 2%. Це справді низька ставка. На банківському ринку знайти таку буде дуже складно.

Максимальна сума кредитування – 6 000 000 рублів. А це вже не так добре. Тому що вартість житла в окупованому Мелітополі, особливо вторинний ринок, може бути й вищою.

Термін кредитування — не обумовлюється, його визначить банк, з фінансових можливостей позичальника. Однак, як правило, погасити кредит потрібно не пізніше того моменту, коли позичальнику виповниться 70 років.

Це виглядає дещо дивно, тому що термін кредитування – одна з найважливіших умов будь-якого кредитного продукту.

Початковий внесок – 10% від суми кредитування. В принципі, нічого нового у такій вимогі немає. Проте слід враховувати одразу кілька моментів.

По-перше, середня зарплата в окупованому Мелітополі 39 000 рублів. І ці дані надають окупаційні медіа-ресурси. Насправді все може бути все гірше.

Зарплата в МелитополеСкріншот із російського сайту

По-друге, середня ціна на вторинну нерухомість у місті в середньому 3-4 мільйони російських рублів. Детальнішу інформацію про вартість житла в окупованому Мелітополі можете прочитати в матеріалі нашої редакції.

Стоимость квартирСкріншот із сайту російського АН

Таким чином, позичальнику потрібно як перший внесок сплатити 300 000 рублів. Це 10 повних зарплат. А ще буде страховка та інші "дрібні" деталі. Тут можна брати ще один кредит для сплати першого внеску по іпотеці.

Але вся ця інформація була лише розігрівом. Тепер про головне: кому ж належить така «пільгова» іпотека на ТОТ України?

1.Жителям РФ або власникам посвідки на проживання. Місце проживання громадянина не має значення. Важливо лише те, щоб об'єкт, що береться до іпотеки, розташовувався на території так званих ДНР-ЛНР, Запорізької та Херсонської областей.

Розшифровуючи цей пункт, виходить таке: скуповувати житло на окупованих територіях будуть заможні москвичі та жителі інших російських мегаполісів, які мають на це кошти. Але не місцеві жителі, які виживають на 20-30 тисяч рублів.

2. Найголовніший пункт для мешканців Мелітополя, в якому новобудов фактично немає. Придбати житло на вторинному ринку зможуть лише ті, хто служить в окупаційній армії «а також члени сімей осіб, які загинули під час спецоперації або померли пізніше від отриманих поранень». Крім цього, пільгове кредитування на «вторинку доступне таким категоріям, як:

  •  вчителі та інші працівники шкіл, вузів та інших освітніх закладів;
  •  лікарі та інші медпрацівники;
  •  соцпрацівники;
  •  співробітники закладів культури;
  •  тренери та інші працівники системи фізкультури та спорту.

"Головна умова — щоб організації, в яких працюють такі позичальники, розташовувалися на території ДНР, ЛНР, Запорізької та Херсонської областей".

 Право на пільговий кредит на купівлю вторинного житла має службовці:

 Слідчого комітету;

  •  МВС;
  •  МНС;
  •  ФСБ;
  •  ФСТ;
  •  Мін'юсту;
  •  Росгвардії;
  •  інших державних служб, розташованих на нових територіях

Від автора

Якщо прибрати наліт пропаганди та піару, у сухому залишку маємо таке. У Мелітополі новобудов практично немає. Тобто взяти житло в таку «пільгову» іпотеку можна лише на вторинному ринку. А для цього потрібно мати не просто паспорт громадянина РФ чи ВНП, а працювати у системі. Бути солдатом окупаційної армії, учителем, поліцейським, працівником ФСБ, МНС тощо. І скидається це більше не на блага для самих мелітопольців, а на спосіб залучення до окупованого міста російських гастролерів. Адже як зазначено в кредитному паспорті продукту, отримати пільгову іпотеку може будь-який мешканець РФ, незалежно від прописки.

 

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины