Електроінструмент – це інструмент, який приводиться у дію за допомогою електричного джерела живлення. Конструкція електричного інструменту зазвичай складається з пластикового корпусу та розміщенного всередині електродвигуна.
Сфера використання електроінструменту майже безмежна. Він незамінний у промисловості, будівництві та домашньому господарстві. Його застосовують для виконання спеціальних операцій, таких як: кріплення, буріння, різання, профілювання, шліфування, маршрутизація, полірування, фарбування та багато іншого. А придбати їх можна відвідавши магазин електроінструментів StartPro, де ви знайдете найширший вибір різноманітних електроінструментів.
Класифікація електроінструменту за типом
Електроінструмент класифікується на стаціонарний та переносний (акумуляторний). Переносний електроінструмент має очевидну перевагу в мобільності, він виручить вас за відсутності доступу до мережі або у важкодоступних та складних місцях роботи.
Недоліки акумулятора:
- Обмежений час роботи інструменту. Слід регулярно заряджати та постійно стежити за рівнем заряду батареї;
- Потужність інструменту значно нижча, ніж стаціонарні або пневматичні моделі.
Стаціонарні електроінструменти часто мають переваги у швидкості та точності роботи, крім того можуть розвивати більш високу потужність.
Недоліки стаціонарного електроінструменту:
- Суворі вимоги до пожежо- та електробезпеки;
- Складна конструкція інструменту, що призводить до дорогого ремонту;
- Високі витрати на електроенергію;
- Обмеженість у пересуванні, залежність від довжини кабелю та розташування мережі;
- Небезпека перезавантаження електромережі внаслідок одночасного підключення кількох інструментів.
Електроінструменти функціонують відповідно до таких основних принципів:
- обертання
- коливання
- зворотно-поступальний рух
- ударна дія
- тепло
Ці основні принципи дії знаходять застосування або кожен окремо, або в комбінаціях один з одним. У електроінструментах застосовуються такі фізичні принципи:
- електрика
- механіка
Відповідно, електроінструмент складається з електричної та механічної частини.
Робочі та керуючі елементи інструментів
Електроінструменти в основному обладнані — вимикачем інструменту. Він використовується для увімкнення або вимкнення інструменту. Крім того, можливе використання органів управління для:
- контролю швидкості
- регулювання швидкості
- обмеження потужності
Вони зазвичай інтегруються в вимикач інструменту і формують з ним єдиний пристрій. Відповідно до типу інструменту, ці функції можуть також забезпечуватися окремими робочими елементами. Залежно від способу пересування кнопки вимикача необхідно розрізняти:
- натискним вимикачем (на кнопку вимикача натискають, зазвичай вона пружна)
- поворотним перемикачем (круглу кнопку вимикача повертають)
- повзунковим перемикачем (кнопку вимикача рухають вперед-назад)
Частоту обертання універсальних двигунів і двигунів постійного струму в електроінструментах можна змінювати, змінюючи напругу, що подається на двигун, вручну (електронне керування швидкістю обертання), або визначається користувачем або фіксована швидкість може автоматично підтримуватися постійної і незалежної від навантаження (електронне регулювання обертання або електронна стабілізація швидкості обертання).
Регулювання потужності в електроінструментах завжди є обмеженням потужності. Це має на увазі, що вимірюється струм, що тече через двигун, і двигун вимикається, коли досягається попередньо задане граничне значення. Оскільки величина струму двигуна залежить від навантаження, можна обмежити або максимальне навантаження, або максимальний момент електроінструменту, що крутить. Так зване обмеження пускового струму є також обмеженням потужності, активним під час пускового періоду інструменту.