Поліція Хмельницького нагадує: за спалювання сухої рослинності загрожує штраф

Щороку з настанням осені збільшується кількість випадків спалювання сухого опалого листя, трави та залишків іншої рослинності, що призводить не лише до забруднення довкілля, а й нерідко — до масштабних пожеж і людських жертв.

Спалювання сухої рослинності та сміття завдає величезної шкоди довкіллю, створює загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та може призвести до некерованих надзвичайних ситуацій, особливо у пожежонебезпечний період.

Є чимало сумних прикладів, коли вогонь виходив з-під контролю, знищуючи не лише людське майно, а й забираючи життя того, хто його розпалив.

Громадянам, які порушують пожежну безпеку, необхідно чітко зрозуміти, що їхні дії можуть мати вкрай негативні наслідки, а відповідальність за спричинені збитки може бути суворою.

З квітня 2020 року набули чинності законодавчі зміни, які передбачають підвищення штрафів для паліїв сухої рослинності. За такі дії порушника можуть притягнути до відповідальності за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Самовільне випалювання рослинності або її залишків).

Згідно з нею, громадянину, який спалює листя, може загрожувати від 3 тисяч 60 гривень до 6 тисяч 120 гривень штрафу. Для посадових осіб розмір штрафів ще вищий — від 15 тисяч 300 гривень до 21 тисячі 420 гривень.

Натомість, якщо такі дії були вчинені у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, громадянина можуть оштрафувати на суму від 6 тисяч 120 гривень до 12 тисяч 240 гривень. Для посадових осіб штрафи за таке правопорушення нині становлять від 21 тисячі 420 гривень до 30 тисяч 600 гривень.

Якщо ж вогонь вийде з-під контролю і спричинить важкі наслідки, то мова може йти уже й про кримінальну відповідальність за порушення правил пожежної безпеки.

Сектор комунікації поліції Хмельницької області

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины