28 жовтня Кабінет міністрів погодив проєкт постанови, що дозволяє залучати до відповідальності власників авто на європейській реєстрації. Про це в Facebook повідомив один з ініціаторів законопроєкту про зниження акцизу на ввезення автомобілів, народний депутат від Слуги народу Євгеній Брагар.
Він зазначив, що в грудні 2019 року був підписаний меморандум між Авто Євро Силою і міністром МВС про непритягнення до відповідальності власників автомобілів на європейській реєстрації до прийняття Закону про доступне розмитнення.
«З усього вище зазначеного випливає, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков нахабно порушив дану народу обіцянку не штрафувати євробляхерів до прийняття Закону про доступне розмитнення», – пише Брагар.
Він також зазначив, що у Верховній Раді зареєстровано низку законопроєктів, «які дозволили б людям безперешкодно і доступно розмитнити свої авто».
Уряд прийняв рішення доповнити пункт 4 Положення про Національну поліцію підпунктами 18-1 і 18-2, згідно з якими поліція виявляє транспортні засоби, тимчасово ввезені на митну територію країни більш ніж на 30 діб і не зареєстровані у встановлені законодавством терміни, а також вживає заходів для виявлення неправомірного керування транспортними засобами щодо яких порушено обмеження, встановлені Митним кодексом.
При цьому, Кодексом про адміністративні правопорушення поліції надано право штрафувати водіїв за керування автомобілем в іноземній реєстрації, який своєчасно не покинули межі України, і за керування автомобілем з іноземними номерними знаками іншою особою, ніж та, яка ввезла автомобіль на територію України.
Штраф становить 8500 грн і виноситься поліцейським на місці вчинення правопорушення (ч.8 ст.121 КУпАП). На перший раз автомобіль не вилучається.
Якщо порушення вчинено цим же водієм повторно протягом року, то штраф становить вже 17 000 грн. Одночасно водій позбавляється права керування терміном на 1 рік і з оплатним вилученням авто або без такого (ч.8 ст.121 КУпАП). За цією нормою штрафи накладає суд на підставі протоколу, складеного поліцейським на місці зупинки. До вирішення справи в суді автомобіль знаходиться на штрафмайданчику.
Штрафи діють і поліція при виявленні порушення зобов’язана їх застосовувати.
Нагадаємо, у кінці 2019 року власникам «євроблях» пообіцяли чергові льготи. У квітні 2020 року в парламенті був зареєстрований законопроєкт №3389, що передбачає зниження акцизів на ввезення «євроблях», проте цей документ поки не розглянутий Радою.
На початку жовтня 2020 року в очікуванні доступного розмитнення власники авто на єврономерах масово почали отримувати штрафи по 170 000 грн.
Читайте також: Будівля міської ради стала доступнішою для людей з інвалідністю