Полтавка створює унікальні панно з плодових кісточок

Пані Ольга Літус завжди захоплювалася мистецтвом. Але окрім цього, мріяла створити щось своє, особливе, те, чого до неї не робив ніхто. Свого часу вона закінчила школу декораторів та Полтавський економічний інститут. Потім багато років працювала на хлібозаводі, де займалася зовнішньоекономічними контрактами: відправляла зерно на експорт з елеваторів Полтавської області. І саме тоді виник задум робити із зерна та насіння картини. Одразу загорілася справою, і постійно вдосконалювала вміння. Згодом про Ольгу Літус дізналися не тільки в Україні, а й далеко за її межами. А її панно визнані унікальними.

« Моя мета – прославляти аграрну Україну. Такий для себе я знайшла спосіб це зробити» — каже пані Ольга.

Робота над створенням панно надзвичайно копітка. Потребує уваги, ювелірної точності і зусиль:

« От, скажімо, робила я панно – на ньому півник зображений. Панно розміром 43 на 43 сантиметри і я його робила по 12 годин щодня протягом місяця. Всі шліфувала вручну. На кожній кісточці розпис, всі сімена на кісточки приклеєні під кутом 35 – 45 градусів. Тому я маю патент , котрий зареєстрований в інституті інтелектувальної власності, також мене внесли до енциклопедії сучасної України» — розповідає Ольга Літус.

Панно Ольги Літус визнані унікальними

У роботах пані Ольги квіти та птахи, казкові сюжети, та літературні, ліричні та патріотичні.. Збирати матеріал їй допомагають друзі та знайомі.

« Вони ніколи не викидають сімена та насіння, завжди допомагають мені з матеріалами, тому без роботи ніколи не лишаюся. У мене пройшло кілька виставок у Полтаві. Кожна з них – для мене пам’ятна і дорога».

Фото з відкритих джерел

Читайте також: У Полтаві завершили будівництво першого скейт — парку

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины