Популярні українські курорти: куди поїхати зі Львова на відпочинок і скільки це коштує

Настав сам розпал літа — ідеальний час, щоб десь відпочити. І хоч пандемія COVID-19 внесла свої корективи, українцям є де поплавати і на території власної держави. У рамках редакційного спецпроекту про подорожі, журналістка 032.ua пропонує дізнатися більше про найпопулярніші напрямки для відпочинку в Україні, як туди добратися зі Львова і на що подивитися.

Коблево

Курорт Коблево, або Коблеве розташований на межі Миколаївської та Одеської областей. Це найбільший курорт на березі Чорного моря у Миколаївській області. Заснували його у 1967 році і станом на нині він може прийняти близько 25 000 відвідувачів. Пляжі тут безкоштовні, широкі та піщані, більшість із них обладнані шезлонгами, парасолями та душовими кабінами. Неподалік від курорту є однойменне село, відоме лікувальними грязями; у Коблево є дельфінарій “Немо” і два аквапарки — “Орбіта” і “Коблево”. Місцеві пропонують широкий асортимент інших розваг — концерти, катання на гідроциклах, бананах і катерах, лунапарк, риболовлю, спортивні майданчики, “Родео Парк”, дегустація вин на місцевому винзаводі, екскурсії у Миколаївський зоопарк, прогулянки на яхті та дискотеки.

Як добратися

Львів з Коблево розділяє понад 880 кілометрів. Із площі Двірцевої та автовокзалу у Львові до Коблево є кілька автобусних рейсів, ціна одного квитка становить 700 — 900 грн, а їхати доведеться 14 — 16 годин. Втім, є багато водіїв з Blablacar, які беруть  попутників до Одеси за 500 — 600 гривень. Автомобілем поїздка займе до 14,5 годин. Як варіант, можна поїхати до Одеси чи Херсона потягом зі Львова (19 годин в дорозі), а потім з пересадкою на автобус добратися до Коблево. Один квиток на поїзд коштує 1680 гривень. Зі Львова до Одеси можна добратися і прямим літаком, квитки в одну сторону коштують від 1826 гривень.

Де зупинитися

Безпосередньо на курорті Коблево є кілька десятків готелів різного формату. Ціни на них коливаються від 500 до 4350 грн. Є готелі, де за 7 днів і 6 ночей на двох осіб беруть в середньому 5000 — 8000 гривень з триразовим харчуванням. Чим ближче готель до лінії моря, тим вища оплата за номер на добу, без врахування туристичного збору. 

Лазурне

У Херсонській області розташований ще один популярний курорт на березі Чорного моря — Лазурне, який славиться довгими піщаними пляжами. Поселення розташоване біля коси Джарилгач, отож туристи можуть відпочивати як біля моря, так і біля Джарилгацької затоки. Свою назву курорт отримав невипадково, оскільки вода тут дуже незвичного кольору, багата на солі та йод. Місцевість відома і блакитною оздоровчою глиною та лікувальними грязями. Серед розваг тут є луна-парк, нічні клуби, морські прогулянки на яхті чи катамарані, віндсерфінг, «банани», водні мотоцикли та дельтаплани. Туристам пропонують екскурсії на острів Джарилгач, Кінбурнську та Тендрівську косу, гейзерне джерело, у заповідник Асканія-Нова. Неподалік від Лазурного є залишки Збур’ївської фортеці 18 століття, Успенська церква 1896 року, Олешківські піски, Чорноморський біосферний заповідник.

Як добратися

Зі Львова до Лазурного — 1126 км на автомобілі. Поїздка займе приблизно 15 годин. Водії Blablacar пропонують поїздку до місця призначення за 550 — 750 гривень. Зі Львова курсують прямі автобуси до Лазурного, вартість квитка в одну сторону становить 700 — 950 грн. Як варіант, можна доїхати поїздом зі Львова до Херсона, а потім місцевими автобусами до курорту. Вартість квитка на поїзд становить від 577 грн у купе та від 2089 грн у “люксі”.

Де зупинитися

Ціни на курорті доволі демократичні як у приватних осіб, так і у хостелах чи пансіонатах. За 6 ночей двоє дорослих можуть заплатити від 1800 до 5000 грн, якщо винайматимуть простий номер без харчування. У готелях з all inclusive ціна зросте до 12 000 грн за 6 ночей на двох.

Затока

Одеська область відома насамперед курортом Затока, що розташований за годину їзди на автомобілі від обласного центру. Ця “туристична Мекка” для українців розмістилася на косі, що розділяє Чорне море та Дністровський лиман. Місцевість відома широкими піщаними пляжами, безпечними для купання. Кліматичні умови дозволяють туристам розслабитися біля моря аж до середини вересня, а деякі готелі приймають гостей упродовж року. Відвідувачам пропонують екскурсії в Одесу, морські прогулянки по Дністровському лиману, у містечко на воді Вилкове та Білгород-Дністровську фортецю, Одеський дельфінарій чи аквапарк, або ж на дегустацію вин у Шабо і прогулянку давнім Аккерманом. Є і традиційний відпочинок — дайвінг, катери, водні мотоцикли, парусний спорт та інше.

Як добратися

Львів від Затоки розділяє майже 800 кілометрів. Цю відстань можна подолати на власному авто за 11,5 годин або на Blablacar (1 місце від 509 грн). Зі Львова курсують також прямі автобуси до Затоки, вартістю 700 — 800 гривень, але в дорозі доведеться провести більше 15 годин. Прямі потяги зі Львова до Херсона обійдуться одному пасажирові від 577 гривень; а ось прямих авіарейсів немає: в одну сторону літак з пересадкою у Києві коштує від 3760 грн.

Де зупинитися

Територія курорту доволі велика: тут за сезон можуть прийняти до 2 мільйонів туристів. Відтак, не дивно, що Затока поділена на райони, які названі відповідно до залізничних станцій: Центральний район (Бугаз), Лиманський район, Сонячна, Морська, Дружба. Для тихого відпочинку, можна поселитися і в районі Будакської коси. У розпорядженні гостей — як приватні квартири та будиночки, так і готелі, міні-готелі, пансіонати й котеджні містечка. Ціни на помешкання дуже різні: якщо винаймати простеньке житло з частковими зручностями, то можна знайти кімнати по 150 — 250 грн за добу на одного. Помешкання у готелі обійдеться дорожче — від 500 — 1680 гривень за добу на кількох осіб і вище.

Бердянськ

На північному узбережжі Азовського моря, за 200 км від Запоріжжя, розташований популярний курорт Бердянськ. Місто розрослося з невеликого козацького поселення середини 16 століття, а вже у 2005 році отримало статус курорту державного значення. Бердянськ славиться не лише відпочинком під сонцем на березі моря, але й цілющими грязями та мінеральними джерелами, які допоможуть покращити здоров’я. У місті проводять різноманітні музичні та гумористичні фестивалі, можна відвідати окрасу місцевості — Бердянську косу, сфотографуватися у порту чи на фоні двох маяків, або ж зробити селфі біля цікавих пам’ятників, як-то “крісло, що виконує бажання” чи “жаба-душителька”. Відвідувачі можуть культурно відпочити у місцевому парку імені Шмідта, податися на острови Великий та Малий Дзензик і архіпелаг Астапіха, на заплаву річки Берда чи “Дальні Макорти”. У Бердянську є звіринець та колесо огляду, одне з найбільших у Європі.

Як добратися

Зі Львова до Бердянська на авто доведеться їхати більше 17 годин та подолати понад 1200 кілометрів. Можна скористатися і автобусом, але дорога займе добу, а вартість одного квитка становить 1200 гривень. Прямих потягів зі Львова до курорту Бердянськ немає. Є авіарейси до Запоріжжя з пересадкою у Києві, вартість одного квитка — 2716 гривень, час у дорозі — 26,5 год.

Де зупинитися

У Бердянську є безліч пропозицій приватних помешкань, готелів та пансіонатів і ціни на них дуже різні. Бюджетний варіант з двома ліжками в одній кімнаті та з харчуванням за власний кошт обійдеться на 6 ночей у 1920 грн на двох. Якщо обирати варіант “все включено” у престижному готелі чи котеджі в “першій лінії” біля моря, парі доведеться викласти до 15 000 гривень за 6 ночей.

Одеса

У рейтингу найпопулярніших відпочинкових зон біля моря серед українців опинилася й сама Одеса. “Південна Пальміра”, як дехто її називає, щороку входить у перелік найбільш відвідуваних туристичних маршрутів Середземномор’я. Це портове місто, у якому доступні круїзи Чорним морем та далеким зарубіжжям. Море тут тепле від травня і аж до кінця вересня. Тут можна прогулятися дендропарком, покататися в кареті, оцінити архітектуру міста, відвідати один із музеїв, театрів чи арт-галерей, різноманітні одеські пляжі, випробувати грязьові ванни або сходити у нічний клуб, луна-парк чи аквапарк.

Як добратися

На автомобілі зі Львова до Одеси — більше 10 годин і понад 800 км. У Blablacar 1 місце в авто коштує від 600 гривень. Курсують також прямі автобуси, вартість квитків від 600 до 1000 гривень, у дорозі доведеться провести більше 13 годин. Прямих авіарейсів зі Львова в Одесу наразі немає, але з вересня мають запустити, вартість 1 квитка стартує від 1832 гривень. Можна добратися до портового міста зі Львова і поїздом: прямий зі Львова коштує від 1843 грн (“люкс”) або ж сісти на потяг Ужгород — Одеса, що вийде трохи дешевше, — від 1697 грн (“люкс”).

Де зупинитися

Як і решта курортних міст, Одеса багата на різні види гостьових помешкань. Так, два ліжка у хостелі на 6 ночей обійдуться подорожуючим у 1200 гривень. Приватні квартири оцінюють у 1800 — 2500 гривень з тими самими умовами, а ось у готелях ціни стартують від 9 000 гривень і можуть сягати 92 000 гривень за 6 ночей з all inclusive та іншими зручностями на двох.

Читайте також: Поїзди зі Львова до Тернополя, Києва, Одеси та Херсона тимчасово курсують зі змінами

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины