Зараз на Донеччині працюють 6 груп парамедиків. З початку повномасштабного вторгнення рф поліцейські здійснили 2588 виїздів та надали медичну допомогу 1248 громадянам. Найбільше роботи – у парамедиків Костянтинівки, на яку ворог щодня скидає до 20 авіабомб.
Тільки за останній тиждень внаслідок російських атак у місті загинули троє цивільних осіб, 12 зазнали поранень.
У перші хвилини після обстрілу на місце прибувають парамедики поліції. Декілька екіпажів працюють позмінно, але в разі масованого удару, коли багато поранених – на порятунок їдуть усі. Поліцейські ризикують життям, бо росіяни завдають повторних ударів саме по рятувальних командах. Так, днями в Костянтинівці під час надання медичної допомоги пораненим постраждали двоє парамедиків.
Найчастіші поранення – осколкові, уламки вражають усе тіло. Найважчі – травматичні ампутації та масивні кровотечі, а найбільш підступна – «невидима» внутрішня кровотеча, яка вбиває за кілька хвилин. Поліцейські парамедики пройшли курси з тактичної медицини та професійно надають допомогу в критичних станах за алгоритмом MARCH.
«Коли у людини ампутація кінцівки, час іде на хвилини. Треба надати термінову допомогу, зупинити масивну кровотечу та евакуювати постраждалого до найближчої лікарні. Рятувати життя – моя давня мрія, свого часу хотів працювати в ДСНС, тому й став парамедиком», — каже поліцейський Сергій Сластенко.
Правоохоронець згадує, що на перших порах було важко морально. Працювали на адреналіні, а після зміни, вдома, перед очима стояли понівечені люди. Сил працювати далі надавало прагнення врятувати земляків, адже і Сергій, і напарники народились і все життя прожили в Костянтинівці.
«Мотивує саме те, що це — твоє рідне місто та люди, з якими ти живеш. Мені дуже важливо відчувати себе потрібним суспільству», — зазначає парамедик.