Про що мовчать чоловіки: лікар із Полтави розповів, коли ходити до уролога і як уникнути простатиту

Про симптоми урологічних хвороб, їх профілактику та регулярність обстежень для чоловіків ми говоримо із лікарем-урологом першої кваліфікаційної категорії Олексієм Решетніковим, який має 18-річний стаж роботи та спеціалізується на лікуванні хвороб сечостатевої системи. Також сьогодні у Полтаві працює «Урологічний центр лікаря Решетнікова», у якому проводять діагностику, лікування та профілактику хвороб сечостатевої системи у чоловіків та жінок, а також – ультразвукове дроблення каменів у нирках, сечоводах та сечовому міхурі.

Олексію Вікторовичу, як часто чоловіки повинні проходити обстеження в уролога?

— Це потрібно робити регулярно, 1-2 рази на рік. Проте чоловіки, як правило – істоти ніжні та лякливі. І до уролога намагаються не йти до останнього. А якщо і приходять, то, частіше, у супроводі жінок. Або вже коли серйозно «притискає» — приміром, з’являються проблеми у статевому житті. Таких, які ходять на огляд регулярно і самостійно, лише відсотків 10 із числа усіх моїх пацієнтів. Переважно, це молоді люди віком 20-22 роки, які турбуються про своє здоров’я.

За якими ознаками чоловік може відчути, що має якусь урологічну хворобу?

-Може взагалі ніяк не відчути, хвороба може протікати безсимптомно. Саме тому потрібне регулярне обстеження. Тому що профілактика – це завжди легше та дешевше, ніж лікування.

А можуть бути симптоми. Приміром при простатиті, якщо хвороба прогресує, то може бути порушення сечовипускання, також – чоловік може періодично прокидатися вночі в туалет, стикатися із проблемами з потенцією, передчасною еякуляцією. Часто плутають простатит із аденомою простати, при які бувають часте сечовипускання, нічний підйом. Аденома простати – це доброякісна пухлина, яка оперується.

Наскільки болісною та неприємною для чоловіка є процедура обстеження в уролога?

-Процедура може бути дискомфортною, але від візиту до уролога чоловіків стримує більше моральний аспект.

У якому віці можна захворіти на простатит? І що робити, щоб цього уникнути?

-Захворіти на простатит може чоловік віком від 20 років і старше. Причиною можуть стати перемерзання чи статеві інфекції. Щоб захистити себе, потрібно займатися спортом, робити кардіонавантаження, користуватися презервативами, вживати мінімум алкоголю, гострої та кислої їжі та вести регулярне статеве життя.

Які саме операції ви проводите в урологічному центрі?

-Ми дистанційно дробимо камені у нирках, сечоводах та сечовому міхурі. Камені формуються, як правило, через порушення обміну речовин, неправильне харчування та погану вода. Ця операція, яка називається дистанційна літотрипсія, проводиться амбулаторно і не потребує наркозу. Хворий того ж дня їде додому. Камінь потім фрагментується та виходить разом із сечею.

Фахівець із дистанційної літотрипсії Требін Віталій Андрійович

Коли у людини починає «йти» камінь і стається ниркова колька, це дуже сильний біль. Тоді люди телефонують і посеред ночі – і прохають терміново допомогти.

Із каменями, на жаль, ті самі проблеми, що із іншими хворобами. Люди довгий час просто не звертаються до лікаря – ходять по бабках, по якихось шаманах. А вже коли приходять, то кричать: «Рятуйте!». 

Щоб ви хотіли побажати тим, хто прочитає цей матеріал?

-Не бути собі ворогом. Берегти своє здоров’я, займатися профілактикою і, у разі потреби, не боятися звертатися до лікаря. Також потрібно пам’ятати, що не існує «чарівної таблетки», яка вилікує вас одразу і від усього. Іноді потрібно пройти тривалий курс лікування, але натомість знову стати повністю здоровою людиною.

***

Урологічний центр лікаря Решетнікова

Адреса: Полтава, вулиця Миколи Дмитрієва (колишня – Володарського), 6-д

Тел. (050)585-01-45; (066)787-86-47.

(053)65-24-01

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины