«Пропозиція сісти і зробити фото з фігурою Марини Поплавської має вигляд наруги і посміховиська»

МАРИНА ПОПЛАВСЬКА

Рідня акторки із Житомирщини Марини Поплавської категорично проти тієї скульптури, яку колеги загиблої в трагічній аварії хочуть встановити й відкрити в Житомирі. Зокрема, сестра Марини, Людмила Поплавська, написала обурливий допис-звернення, в якому, зокрема, просить керівництво міста оголосити громадські обговорення, чи доцільно розміщувати у сквері по вулиці Лятошинського саме цю скульптуру Марини Поплавської і саме в цьому місті.

Сестра загиблої акторки хоче, щоб і житомиряни висловили свою точку зору з приводу скульптури (її зовнішнього вигляду та місця встановлення» тощо. Більше того, рідня Марини Поплавської вважає скульптуру несмаком і посміховиськом. Нижче наводимо повністю текст допису Людмили Поплавської:

«Прошу по можливості репости. Шановні житомиряни, шановне керівництво міста Житомира , шановна християнська громадо. Закликаю не стояти осторонь: родичів, всіх друзів, колег, знайомих родини, а також людей з католицької спільноти , які пам’ятають і поважають наших батьків.

Ніколи не робила цього, тепер змушена просити про допомогу , щоб захистити гідну пам’ять нашої Маріанни (Марини). Саме нашої! Саме гідно і пристойно! Вже багато людей мали змогу бачити проект пам’ятника моїй сестрі , якій планують встановити колеги з «Дизель шоу» в нашому місті. За всіма законами етики і моралі керівництво » дизель шоу «як ініціатори проекту повинні були б спочатку обговорити зі мною особисто (без посередників) доречність встановлення скульптури, візуальне рішення. Проте ніхто цього не зробив. Знову інформація з інтернет — джерела про приїзд колег в Житомир в жовтні 2020 року на відкриття пам’ятника.

Прикриваючись гучною фразою : «И никому не дадим забыть нашу Мариночку!»адміністрація шоу впевнена , що цей несмак, відсутність етики і естетики має стояти в місті Житомирі. Наша родина, друзі родини, католицька громада, знайомі, які були поряд все її життя, теж мають свою думку, яка різко відрізняється від думки адміністрації шоу і колег із шоу, з якими Маріанна Францівна працювала лише три роки.Справжня пам’ять виглядає по-іншому! Наша Маріанна Францівна -яскрава жінка, педагог, яка працювала до кінця свого життя, талановита, мудра, вихована в католицькій родині з її сімейними та християнськими цінностями.

На жаль, перепрошую, але саме зараз пам’ять перетворюється в розважальний атракціон. Паркова скульптура немає нічого спільного з моєю рідною людиною. Цей пам’ятник планують встановити в сквері Лятошинського, де вже встановлено пам’ятник Героям Небесної сотні. А пропозиція ініціаторів сісти і зробити фото з фігурою Марини Поплавської має вигляд наруги і посміховиська.

Ця скульптура — спотворення образу Маріанни Поплавської як вчителя, обдарованої акторки, гордості своїх батьків, носія католицьких традицій і члена «Спілки поляків в Житомирській області». Неприпустимо,щоб самев такому вигляді цей пам’ятник бачили шановна громада, колеги-педагоги, учні та їх батьки, рідні, друзі, багаточисельні прихильники її таланту.

Я навіть боюся запропонувати будь-кому опинитися на моєму місці. Маріанна — єдина сестра, яка пішла з життя трагічно. Ми всі: я і моя родина, друзі ще не оговтались від страшної втрати. Звертаюсь до керівництва міста оголосити на сайті міської ради офіційно громадські обговорення про доцільність встановлення саме цієї скульптури і вибір місця.

Дуже прошу громаду: «Не будьте байдужими!». Зрозуміють ті, хто втрачав. Не дай Бог зрозуміти тому, хто має (М. Ф.)».

Фото: Фейсбук-сторінка Людмили Поплавської

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: