Простіше, але менше: виплату субсидій в Україні спростять, проте скоротять кількість субсидіантів

Простіше, але менше: виплату субсидій в Україні спростять, проте скоротять кількість субсидіантів

Фото: архів Коротко про

Зміни та чергові роз’яснення у сфері субсидій з’являються чи не щотижня – лише встигай фіксувати. Але цього місяця до вже звичних заяв ПФУ додалися ініціативи від Мінсоцполітики. У соціальному міністерстві, яке українці вже давно називають «асоціальним», запропонували «переглянути філософію соціальних виплат», що в перекладі з міністерської на людську мову означає: одержувачів виплат очікують урізання по всіх напрямках.

Журналістка Коротко про зібрала всі субсидіонні нововведення середини літа.

Субсидії ветеранам: процедура спростилася

Про те, що в Україні зараз триває експериментальний проєкт, який спрощує ветеранам війни процедуру звернення за пільгою на оплату житлово-комунальних послуг, повідомили у ПФУ.

— Замість двох окремих заяв (про включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги та про надання пільг), за експериментальним проектом подається одна спрощена – про взяття на облік та про надання пільг, — йдеться у повідомленні Пенсійного фонду. — У спрощеній заяві ветеран війни має зазначити значно меншу кількість інформації, ніж раніше, адже збір даних здійснюється, зокрема, шляхом електронної інформаційної взаємодії між державними реєстрами. Крім самого ветерана, подати спрощену заяву на призначення пільг можуть члени сім’ї.

Заяву можна подати до сервісного центру Пенсійного фонду України, надіслати поштою або онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

Як отримати субсидію, якщо у квартирі прописані дорослі діти

У Пенсійному фонді відповіли на одне з найпоширеніших питань з боку одержувачів субсидій: як пенсіонеру отримати допомогу, якщо у квартирі прописані дорослі діти, які мешкають окремо.

«Для призначення житлової субсидії без урахування повнолітньої особи, зареєстрованої за адресою домогосподарства, але яка проживає окремо, необхідно вказати таку інформацію в декларації про доходи та витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, — йдеться у поясненні ПФУ. — У разі, якщо людина не може надати документ, що підтверджує, що зареєстрована особа фактично не проживає за місцем своєї реєстрації (довідка з місця навчання або з місця роботи тощо), житлова субсидія призначається на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства ».

Надавати акт обстеження самому заявнику немає потреби – органи Пенсійного фонду України самостійно вживуть заходів для отримання акту, направивши відповідний запит до виконавчих органів сільської, селищної, міської рад територіальної громади чи військової адміністрації. На період очікування акта розгляд заяви відкладається. Питання призначення житлової субсидії вирішується протягом 30 днів з дня подання заяви.

Інформація про результати акта обстеження з’являється у особистому кабінеті людини на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Субсидії на комуналку: справа піде швидше

Пенсійний фонд України працює над експериментальним проєктом із компенсації оренди житла для ВПО. У ПФУ обіцяють, що отримати субсидію на оренду житла переселенцям стане набагато простіше, оскільки всю необхідну інформацію про заявників і членів домогосподарств буде отримано в рамках інформаційних обмінів з державними реєстрами. Сам заявник надаватиме необхідний мінімум інформації.

Додатковою перевагою стане можливість звернутися за наданням необхідних послуг через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Фонду або через мобільний додаток «Пенсійний фонд».

Про старт проєкту у ПФУ повідомлять додатково.

Соцвиплати скоротять: кому підготуватися

Втім, судячи з намірів Мінсоцполітики, ці зміни торкнуться далеко не всіх. Минулого тижня міністр соціальної політики Оксана Жолнович розповіла про плани переглянути «філософію» соціальних виплат через їхню надмірну кількість.

«Ми взяли на себе надмірну кількість соціальних зобов’язань із соціальних виплат, які не завжди можуть бути підтверджені фінансовим ресурсом. І цей дисбаланс спричиняє величезну кількість судів, які не можуть бути виконаними, з погляду можливості економіки покривати такі витрати», — зазначила Оксана Жолнович, уточнивши, що скоро соціалку оптимізують та зроблять максимально адресною. Мета кожної такої виплати буде допомогти людині вийти зі складної життєвої ситуації і стати економічно незалежною.

Експерти, опитані Коротко про, від чергових «антисоціальних» ідей соціального міністерства залишилися не в захваті. Відповідаючи на запитання, як слід розуміти озвучені наміри та кому варто підготуватися до посилення умов отримання допомоги, економісти назвали кілька категорій. Насамперед це можуть бути внутрішньо переміщені особи, безробітні, а також одержувачі субсидій. Законодавчих змін, швидше за все, не буде: ймовірно, Кабмін своєю постановою ускладнить і посилить верифікацію, принагідно розширивши списки тих, кому виплати не належать.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины