«Путінюгенд» у дії: Росія масово залучає дітей до роботи на оборонну промисловість

"Путинюгенд" в действии: в России сотни тысяч детей работают на оборонку

Ілюстративне фото: від дорослих російська пропаганда дісталася й до дітей (Getty Images)

У Росії сотні тисяч школярів стали частиною програм, які маскуються під освітні, але фактично спрямовані на розробку озброєння. Йдеться переважно про безпілотники та ракетну техніку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на розслідування опозиційного медіа The Insider.

Зокрема, в рамках проєкту "Берлога", започаткованого у липні 2022 року, понад 800 тисяч учнів віком від 12 до 18 років були залучені до створення дронів, систем наведення, ракет та іншого обладнання.

Журналісти відзначають, що координаторами цього проєкту є викладач Олексій Федосєєв і давня знайома Путіна — голова фонду "Сіріус" Олена Шмельова.

"Помічники диявола"

До розробок озброєння неповнолітні залучені через так звані конкурси та гуртки, що фактично виконують завдання військових підприємств. Серед них: "Ростех", "Росатом", "Сухой", "НПО Лавочкіна" тощо. Понад 80% компаній мають зв’язок з міноборони РФ.

Один із школярів підтвердив виданню: "Це цілком усвідомлений вибір". Хоча офіційно за це нібито не платять, насправді діти отримують суттєві бонуси — від додаткових балів до ЄДІ до працевлаштування в оборонних структурах.

Розробки школярів: від "гуманітарних дронів" до ракет

Серед напрацювань:

  • система підвищення точності БПЛА;
  • дрони для інвентаризації складів (формально);
  • надважка ракета-носій (на стадії концепту);
  • система відстеження "порушників" — прикриття для військових застосувань.

Інсайдери зазначають: усі "творіння" мають подвійне призначення — як цивільне, так і військове.

"Архіпелаг", "Юнармія" та інші канали мілітаризації

Окрім "Берлоги", діють також "Архіпелаг", де готують операторів бойових дронів, та "Зарниця" під егідою "Юнармії" — структури, що копіює принципи нацистської "Гітлерюгенд". Ще один інструмент Кремля — "Рух перших", який працює з дітьми на тимчасово окупованих територіях України.

Попри те, що така діяльність суперечить міжнародному праву, в Росії її намагаються легалізувати — як через політичні заяви, так і через ЗМІ.

Джерело

Новости Украины | Последние новости Украины