Рада підтримала законопроєкт про санкції щодо «тіньового флоту» РФ

Народні депутати під час засідання Верховної ради, в Києві, Україна, 4 вересня 2024 року. Getty Images/Andrii Nesterenko/Global Images Ukraine

Верховна рада в цілому законопроєкт №13020 щодо застосування санкцій проти кораблів і повітряних суден.

Про це у 16 липня у Telegram повідомляв нардеп від фракції "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

За його словами, цю законодавчу ініціативу підтримав 291 народний обранець.

Так, документ передбачає внесення змін до закону України "Про санкції" щодо застосування обмежень до суден, повітряних суден, діяльність яких створює "реальні та потенційні загрози національним інтересам, національній безпеці, територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України".

Службі безпеки Україні та розвідці пропонується надати завдання щодо виявлення та встановлення фактів використання таких суден.

Крім цього пропонується, щоб до Державного реєстру санкцій також вносилась інформація про всіх суб’єктів, судна, повітряні судна, щодо яких застосовано санкції.

У пресслужбі українського парламенту назвали ухвалення документа "важливим кроком" для України з протидії "тіньовому флоту" Росії, що причетний до транспортування нафти і нафтопродуктів, зброї та військових.

Санкції проти "тіньового флоту" РФ

У грудні 2024 року у Головному управлінні розвідки Міноборони України повідомляли, що так званий російський "тіньовий флот" налічує понад тисячу танкерів. Його було створено для обходу нафтових санкцій, запроваджених проти РФ.

10 січня 2025 року США запровадили санкції проти понад 30 російських нафтосервісних компаній серед яких "Газпром Нафта", "Сургутнафтогаз", "Інгосстрах", "Альфастрахування" та "Радкомфлот".

До санкційних списків також потрапили 184 танкери, серед яких 63 судна компанії "Совкомфлот" і кораблі "тіньового флоту", які транспортували російську нафту. Кілька суден, що потрапили під санкції, перевозили не лише російську нафту, але й підсанкційну іранську нафту.

24 лютого у 16-му пакеті санкцій ЄС поповнив список підсанкційних суден РФ на ще кілька десятків. Таким чином, загальна кількість російських танкерів, що потрапили під дію обмежень, досягла 153.

9 травня Велика Британія запровадила санкції проти 101 проти російського нафтового танкера, а також проти 9 фізичних та юридичних осіб, які стоять за "тіньовим флотом" РФ.

20 травня до 17-го пакету санкцій ЄС додав ще 189 суден, що походять з третіх країн, та залучені до російського "тіньового флоту".

Новости Украины | Последние новости Украины