Окупанти вивели у Чорне море два носії «Калібрів».
Дмитро Плетенчук не вірить, що агресор наважиться повторити такий парад в окупованому Криму / фото facebook.com/Taclbery
В останню неділю липня РФ святкує день свого військового флоту та провела парад кораблів, де хизувалася своїми кораблями, серед яких були два зі складу Чорноморського флоту. У ВМС ЗСУ наголошують, що у Севастополі такі паради Росія проводитиме навряд чи.
Про це в ефірі телемарафону заявив речник Військово-морських сил ЗС України Дмитро Плетенчук. За його словами, станом на зараз, в Азово-Чорноморському регіоні РФ проводить корабельні паради тільки у пункті базування в Новоросійську, тому що це — єдина локація, де базується наразі ЧФ РФ.
«Також вони зараз підводні паради проводять. Ви бачите, що вони застосовують зараз підводні човни в акваторії Чорного моря застосовують. Парадів російського флоту у Севастополі ми ймовірніше за все більше не побачимо», — наголосив Плетенчук.
Відео дня
Водночас відомо, що вчора у параді брали участь два судна Чорноморського флоту РФ – це корвет «Меркурій» та фрегат «Адмірал Григорович». Як пояснив Плетенчук, кораблі ЧФ РФ, які перебувають в інших морях, не можуть повернутися у Чорне море. Причина в тому, що, станом на початок повномасштабного вторгнення РФ, певна частина ЧФ РФ перебувала поза зоною Азово-Чорноморського регіону. Серед них – два підводні човни (носії «Калібрів, проєкт 636), один з трьох фрегатів (такого класу як «Адмірал Макаров» та «Адмірал Ессен».
«Перед вторгненням росіяни ввели до акваторії Чорного моря додаткові десантні кораблі. Це те, що вони планували застосовувати безпосередньо у бойових діях при захопленні нашої території, а деякі навпаки – задіяли тоді в інших військових операціях. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, згідно з конвенцією Монтре, 1936 року, протоку Босфор було закрито», — сказав військовий.
Окупанти на Харківщині готують нові штурмові групи для атаки, — ОТУ «Харків» ГУР підтвердило ураження стратегічного бомбардувальника Ту-22М3 на аеродромі «Оленья» Бойова медикиня Чорногуз розповіла, до чого жінкам слід готуватися в армії
Як уточнив Плетенчук, це зробила Туреччина, яка керує та є власником цієї протоки. Тому, через закриття Босфору, РФ не може повернути сюди кораблі. На думку Плетенчука, якби окупанти могли це зробити, то, ймовірне, це давно б відбулося. Друга причина, чому РФ повернення кораблів в Азово-Чорноморський регіон не потрібне – відсутність відповідного місця біля причалів у Новоросійську.
Він додав, що активність росіян в інших морях, де у них немає відкритих конфліктів, в принципі «мало впливає на нас».
«Наша акваторія відрізана, в принципі, від решти акваторії, де перебувають інші кораблі. В тому числі від Середземномор’я. Хоча, звісно, враховувати факт присутності їх у Середземному морі треба…», — сказав речник.
Також він додав, що ситуація з військовим флотом Росії у Чорному морі «останнім часом погіршується».
Речник нагадав, що навіть у Керченській протоці наразі чергують тільки авіація противника – літаки та гелікоптери окупантів патрулюють цю протоку, яку загарбники максимально звузили, щоб не пропустити українські дрони.
Активність росіян в Чорному морі
Як повідомляв УНІАН, речник Військово-Морських сил ЗС України Дмитро Плетенчук розповів, що майбутня тактика російських загарбників у Азово-Чорноморському регіоні виглядає «сумною», зокрема, на ній відобразиться посилення повітряної складової ЗСУ.
Він також нагадав, що бойові спроможні одиниці ЧФ РФ вже виведені противником з Криму до Новоросійська, де майже немає місця біля причального фронту. Якщо воно було, на думку Плетенчука, окупанти вже вивели б туди інші свої кораблі. Речник пояснив, що, окрім місця біля причалу, потрібний ще певний простір для маневрування, а це «не просто».