Рибалок Житомирщини просять пам’ятати про правила поводження на льоду

РИБООХОРОННИЙ ПАТРУЛЬ

Для того, щоб повноцінно насолоджуватись зимовою риболовлею, не ставлячи власне життя під загрозу, необхідно дотримуватись основних правил поведінки на кризі.

Про це інформує Житомирський рибоохоронний патруль.

Перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі. Виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см. Міцність льоду можна перевірити плішнею, яка завжди повинна бути під рукою у любителів зимової риболовлі. Якщо після першого удару палицею на ньому з’явиться вода, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги. Безпечним вважається лід зеленуватого відтінку. Для групи людей товщина льоду повинна бути не менше 15 см.

Для виходу на кригу треба знайти стежку або сліди. Якщо їх немає, позначте з берега свій маршрут. Крім цього, варто звернути увагу на наявність підозрілих місць.

Лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де є водна рослинність. Обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу (під снігом лід завжди тонший). Особливо небезпечним є каламутний, мало прозорий та білий лід.

Якщо ви перебуваючи на водоймі провалились під лід, необхідно широко розкинути руки по краям льодового пролому та утриматись від занурення з головою. Намагайтеся не обламувати краї криги, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи на нього грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне – пристосувати своє тіло так, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового пролому, спочатку відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли.

Якщо ви помітили, що на льоду провалилась людина, негайно крикніть, що йдете на допомогу. Наближатись до ополонки потрібно лише повзком, широко розкинувши руки. Безпечніше буде підкласти під себе лижі, дошку чи фанеру. До самого краю провалу підповзати не можна. Пасок, шарф, дошка, жердина, санки чи лижі зможуть допомогти врятувати людину. Кидати зв’язані паски або шарфи треба за 3-4 м від потерпілого. Подавши постраждалому підручний засіб рятування, треба витягти його на лід і повзком вибиратися з небезпечної зони. Після цього потерпілого потрібно доставити у тепле місце, розтерти, переодягти у сухий одяг і напоїти теплим чаєм.

Житомирський рибоохоронний патруль застерігає, що відправлятись взимку на риболовлю поодинці та в нічний час небезпечно! Бережіть себе та цінуйте життя!

Джерело: Житомирський рибоохоронний патруль

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины