АЕРОПОРТ
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль свого часу доручив створити комісію, котра перевірить однойменний аеропорт у Житомирі на предмет того, чи є тут умови, аби відкрити пропускний пункт та здійснювати міжнародні перевезення (як пасажирські, так і вантажні).
Нині ж відомо, що результати перевірки та рішення комісії вже є.
У розпорядженні видання Житомир.info наявний вищезгаданий висновок комісії. Датований він 7 жовтня поточного року. Виявляється, фахівці стверджують, що в аеропорту можна відкривати міжнародний пропускний пункт через держкордон.
У висновку зазначається, що, за результатами обстеження комісії, що в житомирському аеропорту є всі належні умови, аби здійснювати всі види контролю, що передбачає закон. Більше того, комісія дійшла згоди й з приводу того, що доцільно буде клопотати перед урядом нашої держави, аби відкрити міжнародний пропускний пункт через держкордон в «Житомир» для повітряного сполучення аеропорту з постійним режимом функціонування.
Президент авіакомпанії Yanair, для котрої аеропорт у Житомирі є базовим, Олексій Янчук роз’яснює, що ж дає статус «міжнародний».
За його словами, як тільки «Житомир» набуде статуту «міжнародного» аеропорту й отримає пропускний пункт, то можна вже можна буде організовувати авіаперельоти. Наразі в аеропорту
Що дає статус «міжнародний» в коментарі Житомир.info пояснив Олексій Янчук, президент авіакомпанії Yanair, для якої житомирський аеропорт є базовим. Польоти ж в «Житомир» можуть здійснюватися, щоправда з обмеженнями, адже злітно-посадкова смуга аеропорту не продовжена.
Також Олексій Янчук зазначає, що цей факт значно ускладнить процес залучення до співробітництва з житомирським аеропортом інших авіакомпаній. Втім, вже наступного року злітно-посадкову смугу в аеропорту «Житомир» планують доробити.
Не зможуть ще літати й пасажири. І річ тут вже не лише в пропускному пункті, в, здебільшого, у коронавірусі. Наразі діють карантинні обмеження, отож пасажири поки не літатимуть. В теорії, наголошує Янчук, можна було б здійснювати перельоти і до Туреччини, і до Анталії, чи, наприклад, Грузії. Могли б літати і в Одесу. Але це було б можливо, якби пункт пропуску був хоча б на початку літа й не діяли б карантинні обмеження. А так поки маємо те, що маємо.
Президент авіакомпанії Yanair додав, що є й літак «Боїнг», котрий вміщує 120 осіб. Він якраз може злітати й здійснювати посадку саме з такої злітної смуги, як наприклад, в аеропорту «Житомир».
Джерело: zhitomir.info