Рубіо розповів союзникам із ЄС, чи знімуть США санкції проти РФ — Bloomberg

Державний секретар США Марко Рубіо поруч з радником президента США з національної безпеки Майком Волцем під час зустрічі з делегацією РФ у палаці Дірія в Ер-Ріяді, Саудівська Аравія, у вівторок, 18 лютого, 2025 року. AP/Evelyn Hockstein/Pool

Державний секретар США Марко Рубіо заявив європейським союзникам, що США збережуть санкції проти Росії принаймні доти, доки не буде досягнута угода про припинення війни РФ в Україні.

Про це повідомляє Bloomberg.

За даними джерел агентства, під час телефонної розмови у вівторок, 18 лютого, Рубіо запевнив групу європейських колег у тому, що санкції не будуть скасовані раніше. Розмова відбулася після перемовин американських чиновників у Саудівській Аравії з делегацією РФ.

Як відзначає Bloomberg, постійне посилення санкцій проти РФ — від її центрального банку до великих енергетичних компаній і вищих посадовців і магнатів — були центральною частиною союзницьких зусиль тиснути на Кремль. Багато санкцій були запроваджені в партнерстві з європейськими союзниками. Якщо США вирішать достроково скасувати обмеження, це завдасть серйозного удару по зусиллям Європи позбавити Путіна грошей, необхідних для фінансування його війни в Україні.

Тож запевнення Рубіо щодо санкцій можуть певною мірою принести полегшення для європейських союзників, які побоювалися, що США відмовляться від фінансових санкцій, які адміністрація Байдена наклала на Росію через її вторгнення в Україну.

Водночас представник Держдепартаменту відмовився коментувати заяви Рубіо. У звіті Держдепартаменту про розмову Рубіо з європейськими союзниками не згадуються санкції, але йдеться, що країни “погодилися залишатися в тісному контакті”, оскільки працюють над досягненням “остаточного припинення конфлікту в Україні”.

Раніше того ж дня Рубіо заявляв, що послаблення санкцій буде частиною будь-якої угоди.

“Є санкції, які були запроваджені в результаті цього конфлікту, — сказав Рубіо журналістам в Ер-Ріяді після переговорів. — Щоб покласти край будь-якому конфлікту, всі сторони повинні піти на поступки”.

Він додав, що угода про припинення війни РФ в Україні відкриє “неймовірні можливості, які існують для партнерства з росіянами, геополітично з питань, що становлять спільний інтерес, і відверто економічно”.

Російські офіційні особи також були оптимістично налаштовані після переговорів, вітаючи перспективу вивести відносини зі США з глибокої заморозки, хоча вони виключали такі поступки, як допуск європейських військ в Україну для забезпечення мирної угоди, пише Bloomberg.

“Росіяни, безсумнівно, вимагатимуть скасування всіх санкцій у рамках припинення вогню”, — колишній високопосадовець із санкцій США, який зараз працює в Атлантичній раді, сказав Деніел Фрід.

За його словами, радникам Трампа “було би нерозумно пристати на цю вимогу, тому що, по-перше, якщо ви знімаєте санкції, а потім росіяни не дотримуються умов припинення вогню, то ви— невдахи”.

“А з яких це пір росіяни дотримуються будь-яких умов щодо будь-чого в Україні?” — додав він.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров перебуває під санкціями США з другого дня повномасштабного вторгнення Росії в Україну, але адміністрація Трампа не побачила в цьому перешкоди для зустрічі Рубіо з ним у Ер-Ріяді у вівторок, пише Bloomberg.

Що відомо про переговори США та Росії у Саудівській Аравії

18 лютого делегації США та Росії зустрілись у Саудівській Аравії. Вони обговорювали економічні та дипломатичні відносини між країнами. Представники РФ та США домовились про поновлення дипломатичних місій, призначення країн від послів.

Росія та США також обговорювали російсько-українську війну. Представники адміністрації президента США Дональда Трампа заявили, що "усі сторони" у війні мають піти на поступки для "завершення" війни. Представники Росії повідомили, що для завершення війни "необхідні дипломатичні зусилля".

Україна не брала участі у цих перемовинах.

Новости Украины | Последние новости Украины