Руїни колись величного палацу на Житомирщині. ВІДЕО

АРХІТЕКТУРА

Український культурний фонд ініціював та підтримав таке цікавий та захоплюючий туристичний напрямок, як зелений туризм. Це нині доволі поширений та популярний в мандрівників напрямок туризму, який ще називають екологічним.

На Житомирщині теж вистачає місць, де «розгулятися» поціновувачам зеленого туризму. В чому ж полягає вищезгадана підтримка еко-туризму? Наприклад для представників такої нині популярної галузі, як блогінг, організовано й спеціальний промотур саме колоритними та атмосферними садибами, зокрема яких вистачає і на Житомирщині. Промотур має назву «Вишиваний шлях».

Нині ж ми покажемо вам, шановні читачі, палац родини цукрових магнатів з прізвищем Терещенко. Розташувалася ця споруда в селі під назвою Дениші. Саме ж село знаходиться в складі Тетерівської ОТГ. Це Житомирський район, а якщо говорити про відстань від обласного центру, то вона становить від Житомира до села Дениші десь з 20 кілометрів.

Місцевість там, варто зауважити, просто з нереальними краєвидами: мальовничий скелястий берег водойми — річки Тетерів. А за три кілометри, трішки нижче, ще й впадає річка Бобрівка.

Також в населеному пункті водойма під назвою Безіменна впадає в річку Тетерів.

Та й це ще не все. Поблизу с. Дениші розташувалися й історичні куточки — поселення, які налічують першу половину І-ої тисячі до нашої ери, 6-7 століття вже нашої ери, а ще курганну групу 10-13 століття також вже нашої ери.

Раніше село мало назву Дунаєць, принаймні з XVIII століття воно носило це найменування. З початку минулого століття, з 1903-го року, населений пункт належав родині, про яку ми вже сьогодні згадували — Терещенкам. А вже в 1911 родина побудувала в селі свій палац!

Насамкінець згадаємо й такий цікавий факт про село, яке нині називається Дениші, що тут з 1848-го по 1901-ий діяв ще й чавуноливарний завод з такою ж назвою — Денишівський.

Відео: Ютуб-канал «Мир путешествий и истории»

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины