Сергій Кузьміних: ВР прийняла за основу законопроєкт щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами

Про це народний депутат із Житомирської області Сергій Кузьміних повідомив днями у мережі Фейсбук.

Нещодавно ми вже згадували про цей законопроєкт на сторінках нашого сайту. Наразі ж з’явилася нова інформація.

«Під час позачергового пленарного засідання 14 липня, Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №3615-1 про внесення змін до ст. 19 закону «Про лікарські засоби» щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами, підготовлений народним депутатом Сергієм Кузьміних та членами Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Документ отримав підтримку 308 народних депутатів.

Метою законопроекту є врегулювання правовідносин у сфері дистанційної торгівлі ліками і забезпечення захисту кінцевого споживача від таких ризиків, як:

  • недотримання умов зберігання та перевезення лікарських засобів;
  • порушення процедури обігу лікарських засобів, включаючи можливість потрапляння до пацієнта неякісних або фальсифікованих засобів;
  • збільшення відсотка випадків самолікування та, як наслідок, негативного впливу на здоров’я кінцевого споживача;
  • відсутність належної фармацевтичної опіки по відношенню до споживача;
  • неконтрольоване і незаконне втручання умовних сервісів і сторонніх осіб в процес доставки ліків, які не мають права її здійснювати.

В разі прийняття закону, реалізація його положень забезпечить:

  • поліпшення можливості доступу до лікарських засобів для кінцевого споживача;
  • належне ліцензування дистанційної торгівлі ліками для аптечних установ, за умови виконання вимог до зберігання, відпуску та транспортування;
  • дієвість механізму нагляду і контролю у сфері дистанційного обігу лікарських засобів та відповідальності осіб за порушення законодавства в цій сфері, виходячи з необхідності забезпечення прав споживачів.

Таким чином, в Україні закріплюється на рівні закону перелік основних вимог до дистанційної торгівлі лікарськими засобами з метою їх імплементації в національне законодавство та адаптації регулювання даного процесу відповідно до законодавства ЄС», — зазначає в публікації Сергій Кузьміних.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: