Чергова перемога та виконання обіцянки. Сьогодні 21 липня 264 голосами «ЗА» було прийнято за основу проект Закону «Про управління відходами» реєстраційний номер (№2207-1-д). Про це інформує Сергій Кузьміних — народний депутат України із Житомирської області.
За словами народного депутата, проблема відходів в Україні вирізняється особливою масштабністю. Щорічно утворюється близько 400 млн тон відходів, і тільки 6% цих відходів переробляється, що є надзвичайно низьким показником у порівнянні з країнами ЄС, де він становить близько 40%. Решту розміщується на полігонах та сміттєзвалищах, яких понад 5 тис., з них 5% перевантажені, а 30% не відповідають нормам екологічної безпеки.
«Розроблення законопроекту обумовлено першочерговою необхідністю вирішення такої критичної ситуації в державі, яка склалася з утворенням, накопиченням, збиранням, зберіганням, та захороненням відходів, що характеризується подальшим розвитком екологічних загроз.
Відсутність дієвого механізму, здатного управляти різними видами відходів, недостатній рівень міжвідомчої взаємодії та відсутність стратегічного планування призводять до збільшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ та перевантажених полігонів, що не відповідають екологічним вимогам та забруднюють не тільки територію нашої країни та наше життя.
Проголосований законопроект спрямований на вдосконалення системи управління відходами, визначення правових, організаційних, економічних засад та механізмів контролю для забезпечення захисту здоров’я людей та навколишнього природного середовища шляхом впровадження заходів для запобігання або зменшення утворення відходів, зниження негативних наслідків від управління відходами, сприяння їх повторному використанню і відновленню в якості вторинної сировини та енергетичних ресурсів.
Забезпечення впровадження положень законопроектів дасть змогу розв’язати ряд загальнонаціональних проблем, пов’язаних з безконтрольним накопиченням та захороненням відходів, масовим утворенням стихійних сміттєзвалищ, тотальним порушенням вимог екологічної безпеки у сфері управління відходами.
Основні завдання: забезпечення законодавчого та нормативно-правового регулювання відносин у сфері управління відходами з урахуванням вимог відповідних європейських директив; покращення стану навколишнього природного середовища та вирішення екологічних проблеми у сфері управління відходами та досягнення цілей сталого розвитку; створення відповідної інфраструктури об’єктів управління відходами; залучення інвестиції для регіонального та місцевого розвитку», — йдеться в дописі.