Ще одного викладача-медика забрав коронавірус

На 86-му році помер заслужений лікар України Василь Пелипенко. Окрім лікарської практики, він був кандидатом медичних наук, доцентом ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія».

Василь  Павлович народився на Харківщині. Навчався у Харківському медичному інституті, починав працювати на Донбасі. Був дитячим хірургом у Комунарській міській лікарні (нині місто Алчевськ Луганської області). У 1962 році пройшов удосконалення в клініці професора Г.А. Баїрова. Навчався в клінічній ординатурі Українського НДІ ортопедії та травматології ім. проф. М.І. Ситенка.

Після того, як закінчив клінічну ординатуру, Пелипенко повернувся до міської лікарні міста Комунарськ, де працював завідувачем травматологічного відділення до 1970 року. Далі був переведений до 1 міської клінічної лікарні міста Полтави завідувачем травматологічного відділення та міським травматологом.

За високі показники в роботі його нагородили відзнакою «Відмінник охорони здоров’я». У 1993 році удостоєний високого звання «Заслужений лікар України». У жовтні 1986 року був вибраний за конкурсом асистентом, а в 1987 році — доцентом кафедри травматології, ортопедії і ВПХ Полтавського медичного стоматологічного інституту (тепер ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія»).

Брав участь більш ніж у 140 міжнародних, всесоюзних, республіканських конгресах, з’їздах, конференціях, виставках досягнення народного господарства у Москві і Києві, нагороджений двома дипломами. Останні роки творчої діяльності В.П. Пелипенко спрямував на впровадження в клінічну практику ендопротезування в разі травм і захворювань кульшового суглоба. Першим у регіоні він упровадив однополюсне і тотальне ендопротезування цих суглобів.

Пелипенко спільно з колегами видавав посібники для студентів, є автором наукових робіт та статей.

Був головою Правління обласної асоціації ортопедів-травматологів, а з 2009 року – Почесний голова асоціації.

За словами начальника відділу екстреної медицини та медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимира Мохначова, Василь Пелипенко помер від ускладнень коронавірусної хвороби.

Читайте також: «Щодня помирає більше 200 людей» — МОЗ проти перенесення локдауну

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: