Пом’якшувач води — це система очищення для всього будинку, яка видаляє кальцій і магнієві мінерали, що спричиняють жорсткість, за допомогою процесу, званого іонним обміном.
Він вирішує проблему жорсткої води, яка завдає шкоди сантехніці та побутовій техніці в будинку, засмічуючи труби й скорочуючи термін служби посудомийних машин, кавоварок і льодогенераторів. Що вища температура води, то більше кальцію і магнію твердне і перетворюється на тверді відкладення всередині водонагрівача.
Без пом’якшувача води прання вимагає додаткового мийного засобу, а на посуді після миття залишаються розводи й плями. На фіранках для душу накопичується плівка накипу, а мило і шампунь не будуть пінитися. Купання в жорсткій воді робить шкіру сверблячою і сухою, а волосся — млявим і липким.
Тому універсальний пом’якшувач води для всього будинку — це розв’язання багатьох проблем, які жорстка вода приносить у дім. Вибрати й купити його онлайн з доставкою по Україні можна в інтернет-магазині Aqua-Life.
Принцип роботи
Пом’якшувач видаляє кальцій і магній з води за допомогою процесу, званого іонним обміном. Коли жорстка вода потрапляє в мінеральний бак, вона протікає через шар сферичних смоляних кульок.
Ці пластикові елементи, що зазвичай виготовляються з полістиролу, заряджені іоном натрію. Вони є аніонами, тобто мають негативний заряд. Мінерали кальцію і магнію мають позитивний заряд, що робить їх катіонами. Оскільки протилежні заряди притягуються, негативний заряд мінералів притягується до позитивного заряду смоляних кульок.
Коли жорстка вода проходить через смолу, кульки захоплюють мінеральні іони та видаляють їх із води. Коли він захоплює мінеральний іон, іон натрію вивільняється. Стовп смоли видаляє всю жорсткість із води, проходячи через мінеральний бак, і пом’якшена вода надходить у будинок.
Конструкція
Пом’якшувач води складається з трьох компонентів:
- регулювального клапана;
- мінерального бака;
- резервуара для сольового розчину.
Ці три частини працюють спільно, видаляючи мінерали з жорсткої води, контролюючи потік води та періодично очищаючи систему за допомогою процесу регенерації.
Мінеральний бак
Камера, в якій пом’якшується жорстка вода. Лінія подачі подає жорстку воду в бак. Вона, своєю чергою, просочується через шар смоляних кульок, відкладаючи іони кальцію і магнію. Далі виходить із бака м’якою і тече трубами до побутових приладів.
Регулювальний клапан
Елемент, який вимірює кількість води, що проходить через мінеральний бак і потрапляє в будинок. У клапані встановлений лічильник, який відстежує об’єм рідини, що надходить у бак.
Коли жорстка вода протікає через резервуар, гранули смоли обмінюють свої іони натрію на іони жорсткості. Згодом це виснажує здатність смоли ефективно пом’якшувати воду. Перш ніж гранули стануть занадто обтяженими мінеральним вмістом, щоб видалити іони кальцію і магнію, регулювальний клапан автоматично запускає цикл регенерації.
Максимальну продуктивність попередньо запрограмовано в бортовому комп’ютері, вона ґрунтується на низці чинників, таких як розмір будинку, кількість мешканців і жорсткість води.
Регулювальні клапани — це контролери, ініційовані на вимогу, які дають змогу пристроям для пом’якшення води бути надзвичайно ефективними.
Резервуар для сольового розчину
Допомагає системі пом’якшення в регенерації. Це коротший бак, який розташований поруч із мінеральним. Він містить висококонцентрований розчин солі для відновлення позитивного заряду смоляних кульок. Сіль вручну додається в резервуар у вигляді гранул або блоків, розчиняючись на його дні.
Коли регулювальний клапан реєструє, що пом’якшувальна здатність смоли зменшується, важкий сольовий розчин витягується з бака і промивається через смолу в мінеральному баку. Якщо в сольовому баку закінчується сіль, вода, що проходить через установку, більше не буде пом’якшуватися.
Пом’якшувач води — обов’язковий елемент у системі очищення, який позбавить від безлічі побутових проблем.