Школяра, якому дали 6 років тюрми за продаж канабісу, спровокувала поліція для «покращення статистики», — адвокат.

Реальна боротьба з наркозлочинністю чи її імітація? На Волині із 16-річного школяра, учня 11-го класу зробили наркобарона. Максима (ім’я змінене на прохання родини, — ред.) засудили до 6-ти років за ґратами за торгівлю наркотиками.

Сталося все навесні 2020-го року у селищі Ратне, що під Луцьком. Обвинувачення ґрунтувалося на показаннях двох дівчат, які домовлялися з Максимом про купівлю канабісу. Як виявилося, вони працювали за завданням поліції.

Адвокат хлопця Виталій Жуковський вважає, що правоохоронці просто працювали на статистику. Про це він заявив у коментарі «Магнолія-ТВ».

«Це звичайна статистика. Все дуже просто. Є відділ по боротьбі з обігом наркотичних речовин. Так само, як і карний розшук, і як торгівля людьми, і так далі. Вони дивляться статистику за минулі роки. В минулому році за цей квартал, наприклад, ми розкрили 100 злочинів. А за цей ми нічого не зробили. Ну кому потрібен такий начальник? Ти або давай організовуй роботу, як слід, або шукай собі інше місце», — розповів адвокат.

Захисник школяра вважає, що поліція спровокувала Максима на злочин — а це незаконно.

«Поліцейські, на мою думку, вже відвикли розкривати злочини – вони самі ж їх створюють у такий спосіб і створені ними ж злочини вони і розкривають», — зазначив Жуковський.

Адвокат переконаний суд над хлопцем був прогнозованим і юнака посадили, не зваживши на всі докази.

«Його взяли під варту відразу у залі суду. Він не переховувався, ні на кого не впливав. По моїй практиці, щоб брали під варту прямо в залі суду – це одиничні випадки і по якимось особливо тяжким злочинам там, де покарання понад 10 років, особа була раніше у розшуку або неодноразово судима», — відзначив юрист.

Адвокат Максима подав апеляцію, справу будуть розглядати у Луцьку.

«Ми не говоримо, що це попередній вирок, це вирок. Він набирає законної сили через 30 днів. І з тою кількістю порушень, які є, він однозначно буде скасований», — підкреслив адвокат.

У справі розбиралися наші журналісти. Подробиці дивіться у черговому випуску «ЧП-ДНЯ» на телеканалі «ЧП.INFO».

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: