Школу мистецтв у Чернігові перейменували. На честь кого і за які заслуги

Чернігівській міській школі мистецтв присвоєне ім’я почесного чернігівця Любомира Боднарука. Таке рішення ухвалили напередодні депутати міської ради.

Звернення надійшло від педагогічного колективу Чернігівської міської школи мистецтв. А попередньо протягом двох місяців проводилося громадське обговорення цієї пропозиції, у якому взяли участь усі зацікавлені. Депутати не сперечалися.

Це не перша успішна спроба увічнити ім’я Любомира Боднарука у Чернігові. У 2016-му році його іменем названа вулиця, що веде від П’яти кутів до вулиці Київської (колишня – Дзержинського).

Хто такий Любомир Боднарук?

Любомир Мирославович Боднарук – заслужений діяч мистецтв України, кавалер ордена «За заслуги» ІI ступеню, почесний громадянин міста Чернігова.

Він народився у Чорткові Тернопільської області у 1938 році. Музичну освіту здобув у Чернівецькому музичному училищі та Львівській консерваторії. Працював хормейстером Гуцульського ансамблю пісні і танцю Івано-Франківської обласної філармонії.

Любомир Боднарук створив Галицьку самодіяльну хорову капелу, хор вчителів, чоловічий квартет будинку культури, камерний хор музичної школи.

Тридцять років у Чернігові

З 1979 року життя і творча діяльність митця нерозривно пов’язані з Черніговом, куди диригент прибув для створення ансамблю пісні і танцю «Полісся».

З 1984 року Любомир Боднарук працював в Чернігівському музичному училищі – обіймав посаду заступника директора з навчальної роботи, очолював обласний відділ хорового товариства, був головою обласного відділення Фонду культури України.

Поступово у Чернігові склалися передумови для заснування професійного камерного хору. Урочиста презентація новоствореного хорового колективу відбулася 1997 року на сцені обласного академічного музично-драматичного театру.

Хор, за визнанням мистецтвознавців та фахівців музичного мистецтва, став одним з найдинамічніших художніх колективів нашої держави. Його очолив Любомир Боднарук. З 1998 року хор носить ім’я українського композитора Дмитра Бортнянського та діє при філармонії.

Одночасно з активною творчою роботою Любомир Боднарук вів послідовну музично-громадську діяльність. Очолював обласне відділення хорового товариства, ініціював проведення щорічних дитячих хорових фестивалів «Свято хору», свята дитячої хорової музики «Сонечко».

Помер маестро у грудні 2009 року. Похований в Чернігові на кладовищі Яцево. У 2010 році школа мистецтв заснувала «Чернігівську хорову асамблею пам’яті Любомира Боднарука», яка проводиться щорічно в день його народження – 1 червня.

Його донька – відома українська співачка, народна артистка України Жанна Боднарук.

На кого названі мистецькі школи у Чернігові

Тепер Чернігівська міська школа мистецтв носить ім’я Любомира Боднарука. На мапі Чернігова присутні ще два позашкільних навчальних «іменні» закладів.

Так, музична школа №1 містить у назві «імені Стефана Вільконського». Стефан Вільконський – віолончеліст та педагог, який працював у Чернігові з 1904 по 1920 рік.

Його зусиллями у нашому місті вперше були виконано ораторії Гайдна і твори Рубінштейна, регулярно приїздили на гастролі видатні музиканти того часу.

А музична школа №2 названа на честь піаніста, музикознавця, композитора Євгена Боголовського. У Чернігові він оселився у 1919 році і прожив до самої смерті у вересні 1941 року.

Спочатку – очолив музичний відділ у театрально-музичній секції відділу освіти. Пізніше – повернувся до викладацької та наукової роботи – працював заступником відновленого Чернігівського музичного училища та викладав фортепіано, теорію, гармонію, історію музики.

До речі, Чернігівське музучилище (тепер – коледж) також має іменну частину у назві – на честь видатного композитора, музичного педагога, уродженця Чернігівщини Левка Ревуцького.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины