Що буде зі святковими днями? Українські нардепи подали новий законопроєкт

У Верховній Раді плануються реформи щодо свят «червоних» дат та робочих днів.

Днями нардепи зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №4597.

«Нагадаємо, що Кодексом законів про працю України в нашій державі визначено 11 святкових та неробочих днів. У випадку, коли святковий або неробочий день збігається з вихідним днем, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого. Аналіз досвіду країн світу у питанні перенесення робочих днів доводить, що в Білорусі, Польщі, Словаччині, Чехії, Литві, Франції, Німеччині, Данії, Нідерландах, США та інших країнах такої практики немає», — йдеться в пояснювальній записці.

Документ передбачає, що буде заборонено переносити робочі, вихідні дні. Депутати переймаються негативним впливом таких явищ на працездатність населення.

«Забороняється перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, крім випадків встановлених цим Кодексом (Кодексу законів про працю України)», — йдеться в повідомленні.

Апелюють вони до того, що це радянська традиція. А ще іноді виходить, що у людей 6-ий робочий тиждень через зміни дат (як минулий з робочою суботою 16 січня). А це порушує законодавство. А довгі вихідні «знижують трудову мотивацію».

Якщо законопроєкт підтримають, то зміни у робочих днях будуть з наступного року.

Більше ста днів: скількивідпочиватимуть українці в 2020-му році?

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: