Що обов’язково варто зробити на Житомирщині

ТУРИЗМ

Про цікаві туристичні принади Житомирщини розповідають у Фейсбук-спільноті Odessa Tourist Information Centre.

«У рамках проекту «Стань туристом у своїй країні» та «Мандруй Україною» ми будемо розповідати про туристичні дестинації України.

Разом з Житомирський обласний туристичний інформаційний центр презентуемо Житомирщину», — йдеться в повідомленні.

Житомир не просто перехрестя важливих європейських доріг, у ньому схрестилися невидимі але могутні орбіти історії та життєві стежини великої кількості видатних людей: від предків Лєніна і Карла Маркса – до українських діячів національно-визвольного руху Ольжича і Липинського; від «інженера Всесвіту» Корольова – до «піаніста ХХ сторіччя» Ріхтера; від англійського письменника Джозефа Конрада – до найгуманнішого вітчизняного письменника Короленка. Житомир в старі часи піднімався на орбіту столичного міста Речі Посполитої і Української Народної республіки. Надзвичайно затишне, зелене і комфортне місто, яке приваблювало і колись, і тепер багатьох талановитих людей, є справжнім і несподіваним відкриттям для усіх, хто побачить його очима туриста.

Що обов’язково треба зробити на Житомирщині!

1. Зробити фірмове селфі з символікою міста, яскравими графіті, найбільшим в Україні прапором ЄС.

2. Прогулятися головною вулицею міста, Михайлівською.

3. Поринути в космос у музеї космонавтики ім. С.П. Корольова.

4. Споглядати краєвиди на голові Чацького.

5. Відвідати замки цукрової імперії Терещенків.

6. Насолодитись морозивом «Рудь».

7. Розважитися на скеледромі.

8. Захопитися легендами в Камінному селі на Олевщині.

9. Зануритись в атмосферу містечка Бердичів.

10. Знайти «Щастя ТУТ»!

Основні події міста

1. Всеукраїнська туристична виставка «ZT-Expo»

Туристичний потенціал представляють не лише міста, райони та ОТГ Житомирщини, а ще й 20 регіонів України, — інформує прес-служба Житомирської ОДА. Насамперед вона буде цікава тим, хто ще не спланував свою відпустку, аби вибрати цікавий маршрут незнаними куточками рідного краю.

2. День деруна (м. Коростень)

Не випадково саме в Столиці Древлянського Краю заснували таку подію. Адже здавна ці краї рясніли уражаем картоплі і місцеве населення не з чуток знає все рецепти приготування, тепер вже національного Коростенського страви – дерунів. Тепер сюди приїжджає велика кількість туристів з України та інших країн, щоб разом відзначити свято деруна в Коростені. Щорічно День Деруна у Коростені радує своїх гостей традиційними конкурсами та розвагами, виставками та виступами творчих колективів. Гості урочисто вступають в Клуб любителів дерунів, беруть участь в конкурсі з поїдання дерунів, вчаться готувати деруни на Местер-класі від мера і т.д. Працює традиційна школа дерунярства.

3. Balzak Fest.

Фестиваль присвячений життю та творчості видатного французького письменника. Щорічно проходить в с. Верхівня, де розташований маєток Ганських в котрому разом з дружиною деякий час проживав Бальзак.

4. Купальські роси.

На свято пісні, обрядів та видовищ запрошують всі-всіх-всіх, хто знайде можливість приїхати до Немиринців. Учасники дійства матимуть змогу на власні очі побачити, як відновлюються дохристиянські традиції українців. Обрядові пісні, танці, ворожіння на вінках, стрибання через багаття, вогняне шоу дадуть можливість учасникам дійства зануритись в атмосферу таємничості та магії. А ще – незабутнє авіашоу, дитячі розваги та артисти, чиї пісні «беруть за душу».

5. Пісенний спас.

Міжнародний пісенний фестиваль.

Джерело: Odessa Tourist Information Centre

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины