Швейцарія обіграла по булітам Канаду і вийшла у фінал ЧС-2024 з хокею

Канада — Швейцария. Фото — Getty Images

Збірна Канади склала з себе чемпіонські повноваження, несподівано програвши по булітах Швейцарії у півфіналі чемпіонату світу-2024 з хокею.

Найтитулованіша команда світу (28 перемог на ЧС) не змогла захистити титул, завойований у 2023 році. Канадці програли перший період з рахунком 0:2 – їхній суперник двічі реалізував більшість.

Команда Андре Туріньї зуміла забити у відповідь ближче до кінця другої 20-хвилинки зусиллями Брендона Танева. Швейцарія зовсім трохи не дотерпіла до фінальної сирени – Джон Таварес зрівняв рахунок за дві хвилини до кінця.

Овертайм переможця не виявив, а в серії булітів “нейтрали” виявилися успішнішими. Переможний буліт виконав Свен Андрігетто.

Швейцарія втретє у своїй історії пробилася до фіналу ЧС. Дві попередні спроби (2013, 2018) для неї виявилися невдалими. У фіналі підопічні Патріка Фішера зіграють з господарями турніру – збірною Чехії, яка раніше розгромила шведів (7:3). Вирішальний поєдинок (як і матч за третє місце) відбудеться 26 травня.

Нагадаємо, збірна України стала переможцем чемпіонату світу-2024 у Дивізіоні IB та наступного року зіграє у Дивізіоні IA.