Цьогоріч випускників звільнили від обов’язкової державної підсумкової атестації у формі ЗНО. Чи може зміна учасників вплинути на рейтингові результати тих, хто братиме участь у зовнішньому тестуванні, — пояснили в Українському центрі оцінювання якості освіти.
Бали визначають за рейтинговою процедурою, тому зміна учасників тестування не має позначитися на результатах учасників, які проходитимуть тестування.
Під час визначення порогових балів врахують специфіку цьогорічних учасників тестування, щоб уникнути ризиків зниження їхніх рейтингових балів за підсумками ЗНО.
Водночас певні труднощі можуть виникнути під час порівняння результатів цьогорічних тестувань із результатами минулих років.
«Тож ми використали минулорічні результати і змоделювали нинішню ситуацію. За деякого зменшення порогового бала ми змогли отримати такі таблиці переведення тестових балів у шкальовані, які дадуть змогу не дискримінувати цьогорічних учасників ЗНО порівняно з минулорічними», — зауважують в УЦОЯО.
Алгоритм, за яким визначають бали, виглядає так:
експертні комісії встановлюють порогові бали з предметів тестування;
відсікають учасників, які не набрали прохідного бала;
визначають результати учасників, які залишилися, шляхом урахування відсотка набраних кожним учасником тестових балів, а також рейтингового місця кожного з учасників.
Раніше ми писали Епідеміологічна ситуація дає змогу провести ЗНО 25 червня — 17 липня