Скільки тернополяни можуть заробити на зборі ягід у Польщі: озвучені зарплати

Заробітчани  із Тернопільщини дуже часто вибирають саме Польщу для місця заробітку і житла. Особливо популярні сезонні роботи — збір ягід, яблук, цибулі. Зараз стали відомі зарплати для робітників на збірці ягід. Це суми від 800 до 1200 доларів на місяць.

Про це повідомляє UBR.
«За збір ягід у Польщі цього року платять від $800 до $1200 / міс. Але якщо йде дощ — ти не вийдеш в поле, а плата йде саме за обсяг зібраного. Також, якщо неврожай – десь заморозки, десь не встигла ягода дозріти і т.д. — це теж впливає на підсумковий заробіток. Потрібно зібрати не менше 40 кг ягоди в день. Чи вдасться вам стільки зібрати? Той же самий формат в Україні», — розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

На думку експертів, при хороших погодних умовах і високої продуктивності заробити в Польщі вийде вдвічі більше, ніж в Україні. Але це явище досить тимчасове.
«За деякими видами популярних ягід поляки знижують обсяги виробництва саме через успішне українське виробництво. Наприклад, малина з України за останні чотири роки сильно витіснила польську. Польща закуповує заморожену ягоду в Україні і перепродує її в інші країни під своїми брендами», — розповів економіст інвестиційного департаменту продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.
Відзначимо, що, наприклад, в Україні людям пропонують збирати лохину і малину. Працівникам платять від 10-12 грн/кг зібраної ягоди й обіцяють щоденний дохід від 400 до 600 грн залежно від працездатності найманця.

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: