колаж РІА Південь
Чи зможе Україна повернути тимчасово окуповані території в найближчі роки? Це питання продовжує залишатися гостро актуальним для жителів окупованого Мелітополя.
Нещодавнє соціологічне опитування, проведене агентством Info Sapiens на замовлення дирекції досліджень Суспільного мовлення, показує, що думки українців із цього приводу розділилися практично порівну.
Цифри говорять самі за себе
За даними опитування, проведеного 25-26 березня 2025 року:
- 41% українців вважають, що Україна не зможе найближчим часом повернути всі свої окуповані території. Із них 9% упевнені, що цього точно не станеться, а 33% — найімовірніше не станеться.
- Майже стільки ж — 40% — вірять у повернення: 18% впевнені, що точно вдасться, і 22% — скоріше вдасться.
- Ще 18% не змогли відповісти.
Що думають про повернення Мелітополя?
Мелітополь, будучи стратегічним вузлом і символом південного опору, часто звучить у заявах українських політиків та експертів як одне з пріоритетних міст для деокупації. Однак думка суспільства щодо його майбутнього теж неоднозначна.
Для багатьох мелітопольців, як тих, що перебувають в окупації, так і евакуйованих, Мелітополь залишається рідною домівкою, і надія на його звільнення — найважливіша моральна опора. Однак загальна втома від війни, повільні темпи міжнародної підтримки та інформаційні атаки окупантів, включно із заявами російських чиновників на кшталт Сергія Лаврова, підривають упевненість деяких українців у швидкій деокупації міста.
Хто вірить, а хто — ні
- Чоловіки частіше висловлюють скептицизм (48%), ніж жінки (36%).
- Жінки частіше не можуть визначитися з думкою (21% проти 15% у чоловіків).
- Молодь (18-34 роки) більше вірить у перемогу: 46% оптимістів проти 34% серед вікової групи 35-44 років.
- Люди з вищою освітою частіше сумніваються в швидкому поверненні всіх територій (48% не вірять), тоді як українці без «вишки» частіше вірять у деокупацію (45%).
Дослідження проводилося у форматі онлайн-опитування (CAWI), вибірка — 800 респондентів від 18 до 70 років з усієї підконтрольної території України (за винятком ТОТ і районів бойових дій). Вибірка репрезентативна за регіоном, статтю, віком і типом населеного пункту.