Скільки здатні прослужити швидкомонтовані будівлі?

Будівництво швидкомонтованих будівель сьогодні успішно конкурує з традиційним зведенням споруд. Багатьох людей хвилює довговічність конструкції. Турбуватись не варто: при грамотному проєктуванні та монтажі будівлі служать в середньому 30 років. Каркас із металевих балок та сендвіч панелі наділені значним рівнем міцності, і розраховані на тривале використання.

Щоб будівля відповідала покладеним на неї сподіванням, потрібно доручати створення проєкту та його втіленням професіоналам, які мають профільну кваліфікацію та досвід у своїй сфері. Так, будівельна компанія Вітон уже багато років працює над спорудженням будівель за прискореною методикою. Всі працівники висококваліфіковані, й мають усі необхідні допуски для роботи. Також наявний парк спеціалізованої техніки. Протягом свого існування компанія збудувала чимало об’єктів різного призначення – це промислові, комерційні, сільськогосподарські та інші будівлі різної площі та планування.

Експлуатаційний термін суттєво залежить не тільки від проєктування, якості обраних матеріалів та дотримання технології монтажу. Щоб споруда передчасно не втратила функціональності та естетичного вигляду, і змогла проіснувати навіть більше передбаченого періоду, потрібна увага і з боку її власника.

Яких правил слід дотримуватись, щоб ШМБ зберігали свої характеристики якомога довше?

Основна вимога – не перевищувати вагових та експлуатаційних навантажень, на які розрахований об’єкт. Так, не треба кріпити напряму до панелей сходи, промислові перегородки, пристрої для підіймання вантажів та людей. Зазвичай підрядники, які проводили проєктування та каркасне будівництво, надають перелік правил, яких потрібно дотримуватись при експлуатації, разом з іншими документами. Назагал, аби споруда справно служила протягом десятиліть, доцільно прислухатись до таких порад:

  1. Щороку проводити огляд будівлі, і при виявленні дефектів своєчасно їх усувати.
  2. Як мінімум, кожні 10 років здійснювати повноцінну експертизу об’єкта. У такому випадку можуть при потребі можуть замінюватись металеві елементи каркаса, суттєво пошкоджені сендвіч панелі, кріпильні деталі й т.д.
  3. Щоб уникнути появи механічних пошкоджень, слід змітати з покрівельних панелей сміття, принесене вітром, опалу хвою та листя дерев.
  4. В процесі користування будівлею потрібно підтримувати чистоту, зокрема, ззовні. Бруд, кіптява, солі, дощова вода з домішками сумішей хлору, азоту чи сірки – все це може з часом вступити у хімічні реакції з покриттям панелей. А це, своєю чергою, призводить до тоншання захисного шару. Мити стінові чи покрівельні панелі можна теплою водою та м’якою щіткою, або поливаючи зі шланга, з тиском не більше 50 Бар.

Окреме питання – сніг та намерзання льоду, які особливо небезпечні для цілісності покрівельних панелей. Крім цього, налипання товстого снігу й криги збільшує навантаження на конструкцію в цілому, сприяє пришвидшеному зношуванню. Тому взимку слід регулярно прибирати дах, використовуючи щітку з нежорстким ворсом. Під час очищення не допускається застосування дротяних щіток й подібних інструментів, докладання значної фізичної сили з натиском на панелі.

Новости Украины | Последние новости Украины