Фото: pixabay.com Світові ціни молоко мінімальні за останні два роки
Індекс цін на продовольство ФАО у травні становив у середньому 124,3 пунктів, що на 22,1% нижче за історичний максимум.
Базовий індекс світових цін на продовольчі товари впродовж травня 2023 року впав до найнижчого показника за останні два роки. Про це свідчать дані Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).
Причиною стало масштабне падіння котирувань на більшість зернових, рослинних олій та молочних продуктів. Індекс цін на продовольство ФАО у травні становив у середньому 124,3 пунктів, що на 2,6% менше, ніж у квітні, і на 22,1% нижче за історичний максимум, досягнутий у березні 2022 року.
Індекс цін на зернові ФАО знизився на 4,8%, порівняно з попереднім місяцем, що зумовлено падінням світових котирувань кукурудзи на 9,8%. Світові ціни на пшеницю також знизилися на 3,5%, відображаючи достатні запаси та нове продовження Чорноморської зернової ініціативи. Індекс цін на олії ФАО у травні впав на 8,7%, в середньому на 48,2% нижче за рівень попереднього року. Індекс цін на молочні продукти ФАО знизився на 3,2% порівняно з квітнем, що було спричинено різким падінням світових цін на сир, в основному через наявність достатніх експортних поставок на тлі сезонно високого виробництва молока у північній півкулі. Індекс цін на цукор ФАО зріс четвертий місяць поспіль, збільшившись на 5,5% порівняно з квітнем і досягнувши рівня майже на 31% вище, ніж роком раніше. Стрибок відбив більш обмежену доступність у всьому світі, зростаючу стурбованість щодо впливу явища Ель-Ніньйо на врожай наступного сезону. Індекс цін на м’ясо ФАО також зріс у травні, збільшившись на 1,0%.
Нагадаємо, раніше були названі найдорожчі та найдешевші для життя країни ЄС. Так, найдорожчою країною 2022 року виявилася Ірландія, а найдешевшою — Румунія.