Сучасні очисні споруди в Україні запрацюють в Житомирі вже наступного року

Заміна засувок, нові очисні споруди та запуск нової станції очистки води, – що вже було зроблено та які плани водоканалу і міста на найближчі роки – такі питання обговорили в ефірі телеканалу Союз-TV із Житомирським міським головою Сергієм Сухомлиним.

У міській раді кажуть: для того, щоб розпочати будівництво очисних споруд і станції очистки води, необхідно було змінити засувки. Чим і займалася словенська компанія минулими вихідними. Водоканал замінював засувки по шести адресах.

«Основна робота – найскладніша – була саме по заміні засувок на самому водоканалі. Головна проблема сталася, бо цим засувкам 40 років. Відкрутити болти там ще можна було, але з’ясувалося, що коли його монтували, це абсолютно не можна було передбачити, що там були закладні в бетоні. Фактично вона (труба, – ред.) була обмурована в цей бетон, збивали цей бетон. Періодично вода доходила, там були пробки, вода доходила, її відкачували. І так бригада працювала фактично півтори доби», – розповідає Сергій Сухомлин.

Засувки у Житомирі не замінювалися 40 років. Тож відключення води було вимушеним. Та найближчим часом подібних відключень не планують, – запевняють у владі.

«Найближчі місяць-два-три точно воду не будемо відключати, бо по плану таких робіт немає. Зараз вже будівництво продовжується. Вже робиться оздоблення машинного залу, де буде фільтрування води. Тому найближчі декілька місяців точно не будемо відключати», – зазначає Сергій Сухомлин.

Повністю замінять мережі ще не скоро. Та на наступні 2 роки планів теж вистачає: це і будівництво нових очисних споруд, і запуск нової станції очистки води, і каналізаційної станції. Усе це – за найсучаснішими європейськими технологіями, – кажуть у місцевій владі.

«Кінцева мета: наступний рік – 21-й – нові очисні споруди, які будуть одні на місто, які будуть найсучасніші в Україні точно. Технологія, яка запропонована європейськими компаніями при австрійських консультантах, є приблизною, якщо не помиляюся, у п’яти містах Європи. Це одна із найсучасніших технологій.

22-й рік – запуск нової станції очистки води. І паралельно з цим процесом – повністю нова каналізаційна станція. Також заміна мереж в місті буде продовжуватися.

Заміна мереж повністю – це точно не 22-й рік, це набагато більше. Бо вони будуть мінятися планово – 400 км мереж. Зараз замінена вся магістраль, це великі діаметри, яка йде від водоканалу на Зарічани, через Зарічани знову через річку й забезпечує Польову і всі промислові райони», – пояснює Сергій Сухомлин.

У міській раді запевняють: вже за 2 роки близько 30% містян зможуть користуватися якісної питною водою.

«Це буде абсолютно якісна вода. І до 30% міста, де будуть замінені мережі, отримають фактично питну воду. Там, де йдуть заміни мереж – Польова, Мальованка, Богунія – вже замінено декілька кілометрів мереж», – говорить Сергій Сухомлин.

З бюджету міста на усі вищезазначені заходи коштів не виділяють. Це кредит Світового банку. Але перші позичені гроші вже почали віддавати, – повідомляють у місцевій владі.

«Його треба віддавати і в цьому році сам водоканал в червні вже перші кошти навіть віддав. Це приблизно 10 млн грн вже віддали. Треба буде багато покривати. Сумарно це 40 млн дол. Це проект на 20 років під 1% річних», – зазначає Сергій Сухомлин.

Джерело: ctv.ua

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины