The Washington Post: у США є стратегія допомоги Україні у 2024 році

Президент України Володимир Зеленський (ліворуч) та президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден (праворуч) в круглому кабінеті в Білому домі, Вашингтон, США. Фото: AP Photo/Evan Vucci

Стратегія США щодо підтримки України спрямована не на спроби повернути контроль над втраченими територіями в 2024 році, а на оборону та зміцнення збройних сил та економіки.

Про це повідомила у п'ятницю газета The Washington Post з посиланням на чиновників.

За словами її джерел, "адміністрація Байдена працює над довгостроковою стратегією підтримки Києва, попри труднощі з фінансуванням у Конгресі". За даними газети, "ці плани не передбачають значних придбань України" щодо спроб повернути контроль над втраченими територіями.

У статті йдеться, що Вашингтон розробляє "нову стратегію, яка не буде зосереджена на поверненні території, а зосереджується на допомозі Україні у відбитті нових наступів Росії при просуванні до довгострокової мети — зміцнення українських збройних сил та економіки".

Планування США є частиною багатосторонніх зусиль майже трьох десятків країн, які підтримують Україну, щоб забезпечити довгострокову безпеку та економічну підтримку, пише газета.

Кожен готує документ, в якому викладені свої конкретні зобов'язання, що охоплюють до десятиліття в майбутньому. Минулого тижня Британія оприлюднила свою 10-річну угоду з Україною, підписану прем'єр-міністром Ріші Сунаком та президентом України Володимиром Зеленським у Києві.

Вона окреслив внески до "Морського забезпечення, повітря, протиповітряної оборони, артилерії та броні", а також фіскальну підтримку та доступ до свого фінансового сектору. Очікується, що Франція буде наступною, з майбутнім візитом до України президента Еммануеля Макрона.

6 грудня законопроєкт про надання допомоги не пройшов процедурного голосування в Сенаті США. Допомога передбачала виділення додаткових бюджетних асигнувань у розмірі 61 мільярда доларів для України.

Його має ухвалити Конгрес у спільному пакеті фінансування проблеми на південному кордоні США, де є проблеми з мігрантами з Мексики.

Новости Украины | Последние новости Украины