В Житомирській області до 7% озимих зернових уражені септоріозом

ЕКОЛОГІЯ

Оперативне повідомлення щодо фітосанітарного стану сільськогосподарських рослин в господарствах Житомирської області станом на 8 жовтня 2020 року.

Інформацію оприлюднили на порталі головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області.

Озимі зернові –посів-сходи 1-2 листочки

Озимий ріпак –формування розетки 6-8 листків

Кукурудза – повна стиглість, початок збирання

Б/т – відростання

Ц/буряки – збирання

Сад – осіннє забарвлення листя

Перша декада жовтня характеризувалася малохмарною теплою вологою погодою, яка супроводжувалася рясними опадами у вигляді дощу(02.10., 04.10.-07.10.), що покращило умови для сівби та розвитку озимих культур. Показники температури повітря коливались на позначці термометра вдень +18+24°С, вночі +12+17°С. Ґрунтовий покрив добре зволожений, середня температура ґрунту на глибині 10см. складала +11+17°С. Вітер переважав Південно – Східного напрямку 3-8м/с.

Агрометеорологічні умови звітного періоду для сівби та початкових фаз розвитку озимих культур урожаю 2021 року були оптимальні.

У погожі сонячні дні на посівах озимих зернових культур спостерігається літ шведської мухи за чисельності 1-2екз./100 п.с., гессенської мухи за чисельності 1-3екз/100п.с., злакової попелиці 2-4екз/рослину, проявів розвитку хвороб не виявлено.

Нападалиці зернових культур також продовжується шкодочинність шведської мухиза чисельності 6-8екз/100п.с., гессенської мухи за чисельності 1-3 екз/100 п.с., злакової попелиці за чисельності 3-6 екз/рослину, відмічено ураження септоріозом 7% уражених рослин за розвитку хвороби 0,8%, бурою листковою іржею 3% уражених рослин за розвитку хвороби 0,5%, борошнистою росою 2% рослин за розвитку хвороби 0,4%.

В посівах озимого ріпаку продовжуються розвиток і шкідливість хрестоцвітих блішок переважно в крайових смугах полів, за чисельності 1-4 екз/м², які пошкодили 4-6% рослин у слабкому ступені. Спостерігається завершення живлення гусениць ріпакового пильщика за чисельності 0,2-0,6 екз/м², які пошкодили 4% рослин у слабкому ступені, подекуди продовжується шкідливість гусеницями озимої совки, ріпакового та капустяного біланів, які за чисельності 0,4 екз/м² пошкодили 2% рослин у слабкому ступені, капустяною попелицею за чисельності 2-4 екз/рослину, які пошкодили 4% рослин у слабкому ступені. Відмічено прояви альтернаріозу 1,2% рослин, пероноспорозу 1,0% рослин.

На кукурудзі спостерігається ураження летючою сажкою 1-2% рослин, 1-1,2% органів рослин, загальна площа ураження 5%. Пухирчастою сажкою уражено 4% рослин, 1-2% органів рослин, загальна площа ураження 3%. Також присутні ураження качанів фузаріозом 0,5-1% качанів, максимально 2%, з розвитком хвороби 0,3%.

На падалиці зернових культур нараховується 2-3 жилих колоній/га, в яких по 2-4 жилих нори, на багаторічних травах (конюшина, люцерна) нараховується 2-4 жилих колоній/га, в яких від 3-5 жилих нори, заселеність мишоподібними гризунами на посівах озимого ріпаку нараховується від поодиноких до 1 колонії/га, в яких від 1-3 жилих нори. Прогнозується, що в подальшому заселеність мишоподібними гризунами в агроценозах збільшуватиметься.

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины