В житомирському музеї презентують колекційну порцеляну, з якої можна буде випити чаю

У вересні в житомирському музеї «Ремісничий двір» в рамках історико-мистецького проєкту «Трави Полісся» презентують колекційну порцеляну, з якої можна буде випити чаю. Всі експонати виготовлені на колишніх п’яти порцелянових заводах Житомирщини.

Це заводи у Коростені, Баранівці, Кам’яному броді, Городниці та у Довбиші.

Колекцію порцелянового посуду розмістять у чайній кімнаті «Ремісничого двору», яка буде водночас і кімнатою-музеєм, розповів керівник «Ремісничого двору» Федір Євтушенко, передає suspilne.media. За його словами, з цієї порцеляни відвідувачі зможуть випити чаю:

«Це посуд, якому вже більше 50 років. Ми також будемо розповідати, коли виникли ці заводи і ким вони були засновані. Будуть клейма кожного з заводів, за часовими періодами. І якщо у когось вдома є такий посуд, але ви не знаєте, на якому саме з наших заводів він був зроблений, то можна сфотографувати клеймо і дізнатися».

З цими світлинами також можна буде визначити, на якому саме заводі і у який період випускалася порцеляна, каже Федір Євтушенко.

Саму виставкову залу оформили старовинною цеглою:

«Використали цеглу з трьох історичних об’єктів Житомирщини – цукрового заводу Терещенка з Великих Коровинців, другого пивоварного заводу Альбрехта, який знаходиться у нас на Чеській Крошні, а також цеглу з третьої гімназії, яка була побудована у 1859 році», – каже Федір Євтушенко.

До оформлення музею-чайної долучилася житомирська художниця Олена Славова. На місці, де планують зробити скляну поличку, вона намалювала рожеві мальви:

«За символікою мальва несе добробут та благополуччя оселі, в якій вона перебуває. Взагалі, щоб будь-який предмет ожив, потрібно використовувати дуже багато відтінків одного кольору. Я просто отримувала насолоду, коли змішувала всі ці відтінки, і мальви, ніби як дійсно розквітали на стелі, залишивши білий фон для більшої нарядності чайної. Цей арт-об’єкт ми створили практично за один день».

Олена Славова каже, що працювала на чотирьох з п’яти порцелянових заводів області. Дизайн цукорниці-зайчика – це її ідея. Тоді виріб пішов у серійний випуск, тепер один із них є експонатом музею. Серед порцелянових робіт художниці є й авторські – в її колекції залишилося 10 статуеток:

«Ця робота – це «Маргарита та Бегемот», який виліплений у польоті. Таким чином я зобразила прагнення жінки злетіти над побутовими буденними турботами. А ось це «Дон Кіхот». Вірніше, моє модернове бачення цього персонажу. «Пані з трояндою» – дуже тонка. Товщина порцеляни має бути не більше 2-3 міліметрів».

Зі слів організаторів музею, історико-мистецький проєкт «Трави Полісся» планують представити у «Ремісничому дворі» на початку вересня.

Авторка: Ольга Груп-Сікора

Камера: Ігор Грач, Олександр Данилюк

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: