В Ужгороді проводять Міжнародний театральний фестиваль «Свобода»

Фото ілюстративне/Суспільне

Перший міжнародний театральний фестиваль "Свобода" стартував 21 квітня в Ужгороді. Впродовж трьох днів в обласному центрі Закарпаття одразу на трьох сценах виступатимуть українські та іноземні актори й співаки. Як виникла ідея фестивалю, які трупи виступатимуть та де проходитимуть вистави, розповів в ефірі "Суспільне. Спротив" волонтер громадської організації “Koridor UA”, яка є співорганізатором фестивалю, Володимиром Луговим.

Фестиваль "Свобода" відбудеться на великій сцені облмуздрамтеатру, на сцені Закарпатського академічного обласного театру ляльок "Бавка" та на вуличній сцені на площі Театральній в Ужгороді. На фестивалі виступлять понад 70 акторів та 20 співаків.

— Як виникла ідея фестивалю?

— Ідея фестивалю виникла тоді, коли Матуш Блага, організатор "Koridor UА", зустрівся з театральними представниками різних театрів України. Вирішили створити саме такий івент, щоб поєднати чеську, словацьку культуру з українською та посприяти євроінтеграції української культури. Ідея була проспонсорована міністерством культури молоді та спорту Чеської республіки.

— Які театральні трупи братимуть участь у фестивалі та за яким принципом їх обирали?

— Їх відбирали за принципом, щоб вони були модерними та знали про ситуацію в Україні. І більшість з них активні волонтери та допомагали українським біженцям в Чехії та Словаччині. Буде представлена трупа з Чехії "А зараз видихніть та летіть", яка є мандрівним театром. Вони збирають фольклорні історії в різних країнах. Буде італійський театр "Астерліззе". Будуть залучені українські театри: це Закарпатський академічний театр, Івано-Франківський новий театр. Перлина нашого фестивалю — Маріупольський театр. Це надзвичайно важливо, що саме Маріупольський театр буде представлений в нас, тому що саме актори які будуть виступати, вони ховалися в момент бомбардування Маріупольського драмтеатру всередині. Тобто це очевидці, які були там, вони розробили нову п'єсу назвали її "Крик нації". Вони обіцяли нам, що цю п'єсу зрозуміють всі люди, незалежно від національності та знання мов. У нас виступає багато театральних труп, такі як українські, словацькі, чеські та італійські.

— А якою є загальна кількість театралів, які братимуть участь у цьому фестивалі?

— Понад 70 акторів і 20 співаків. Між театральними виступами будуть виступи співаків, які теж приїхали з-за кордону. Щовечора на глядачів чекає лазерне шоу, яке підготовлене теж волонтером.

— Як давно співпрацюєте з іноземними театралами з іноземними трупами?

— Насправді не так давно. Мене дуже здивувало сам підхід того, як волонтери з цієї організації, вони мають сім'ї, роботу, вони все залишили та приїхали в Україну допомагати українцям. Вони понад рік не мають ні зарплатні, нічого. І коли я це побачив, я приєднався до них. У нас не було ніяких планів, ми були маленькою організацією яка частково розвивалась і зараз ми дійшли до того, що ми можемо співпрацювати з міжнародними театрами та робити такі фестивалі. Тобто, це історія про розвиток і про людей, які залишили своє звичайне життя заради допомоги Україні. Приїхали в Україну — в Одесу, Миколаїв, Харків, вони були одними з перших волонтерів, хто заїхав в Херсон після звільнення. Ми не думали, що ми досягнемо таких вершин, але ми думаємо що ми будемо розвиватися далі.

Вхід на всі заходи, за словами Володимира Лугового, вільний. Там будуть розміщені скриньки для пожертвувань, донатів. Усі зібрані гроші передадуть на допомогу постраждалим від війни у Херсонську область.

Новости Украины | Последние новости Украины