В Україні готують до відкриття лікарні другої та третьої хвилі у боротьбі з COVID-19

Фото умовне, Роман Балук/ЛМР

В Україні готуються відкривати лікарні другої та третьої хвилі у боротьбі з COVID-19. Це пов’язано зі значним зростанням кількості інфікованих коронавірусом пацієнтів. Нові бази підготують не у всіх областях, а лише у деяких.

Як повідомив під час брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов, йдеться насамперед про Закарпатську, Рівненську та Волинську області. Львівської області це поки що не стосується. Але міністр зазначив, що заповненість ліжок у лікарнях першої хвилі на Львівщині та в Києві становить трохи більше 40%, передає 032.ua.

Слід додати, що у Львівській міськраді тим часом заявили про заповненість лікарень міста лише на 23,9%. Йдеться про п’ять медзакладів у Львові, що працюють з хворими на COVID-19. Це 1-ша міська клінічна лікарня, 4-та та 5-та лікарні, 8-ма лікарня та лікарня швидкої медичної допомоги. Загалом у цих госпітальних базах виділено 920 ліжкомісць для лікування хворих із коронавірусною інфекцією. За даними очільниці міського штабу із прийняття оперативних рішень в умовах загрози епідемії коронавірусної інфекції у Львові Галини Слічної, станом на 4 липня у 1-ій лікарні перебуває 76 пацієнтів зі 170 можливих, у 8-ій — 70 із 250 можливих, у лікарні ШМД — 74 людини зі 300 можливих, ще 150 та 50 місць є у 5-ій та 4-ій лікарнях відповідно.

«Заповненість лікарень залежить від того, як буде розгортатись захворюваність. Нашими новими госпітальними базами стали лікарня швидкої медичної допомоги, 4-та лікарня і 5-та лікарня. Лікарня швидкої допомоги вже приймає таких пацієнтів. Щодо 4-ої і 5-ої лікарень, ми вирішили наразі передати на долікування. Тобто пацієнти з 8-ої і 1-ої, які вже добре себе почувають, але мають певні клінічні ознаки, будуть переведені до однієї з двох нових госпітальних баз», — пояснила Галина Слічна.

Львівські лікарні, що приймають пацієнтів з COVID-19

Серед позитивних новин, Максим Степанов відзначив, що з квітня суттєво зросла мережа лабораторних центрів по Україні, де перевіряють зразки методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР-тести). Якщо кілька місяців тому це було лише 3 лабораторії, де проводили до 300 тестів на добу, то зараз це уже 69 таких закладів, де тестують до 14 000 біоматеріалів за добу. Втім, є брак лікарів-лаборантів, у зв’язку з чим виникають черги на тестування. Цю проблему обіцяють згодом вирішити.

Окрім цього, 3 липня у Верховній Раді прийняли закон №3671, який дозволяє викладачам медичних університетів надавати медичну допомогу. З 1 квітня 2020 року вони були позбавлені такої можливості.

Читайте також: Скільки хворих на COVID-19 в Україні станом на 4 липня

Источник

Новости Украины | Последние новости Украины