В Україні скасували кримінальну відповідальність за нетверезе водіння

Фото умовне, з відкритих джерел

Днями опублікували Закон України № 720-IX з підписом президента України Володимира Зеленського, яким скасували кримінальну відповідальність за водіння авто у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Таким чином уже не діє відповідальність водія за ст. 286-1 Кримінального кодексу.

Як повідомили у Патрульній поліції, разом із тим за вчинення відповідного правопорушення залишилася адміністративна відповідальність за ст. 130 КУпАП. Зміни пояснюють тим, що процедура документування кримінального проступку є значно складнішою та потребує більше часу порівняно з документуванням факту керування в нетверезому стані за процедурою адміністративного правопорушення.

Так, у середньому на процедуру оформлення кримінального проступку поліцейські витрачали 6-8 годин, в той час як у випадку з адміністративною процедурою оформлення займає лише 2-3 години. Додамо, що за перше півріччя 2020 року правоохоронці оформили 67 692 протоколи на водіїв за керування у стані сп’яніння.

Зазначимо, що за ст. 130 КУпАП адміністративна відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп’яніння становить 10 200 грн штрафу та 1 рік позбавлення водійських прав за перше порушення, 20 400 грн і 3 роки без водійських прав — за друге порушення, 40 800 грн і 10 років позбавлення водійського посвідчення, якщо водій порушив згадану статтю три і більше разів. Додамо, що максимально допустимий рівень алкоголю в крові — 0,2 проміле.

Нагадаємо, кримінальна відповідальність за нетверезе водіння була впроваджена в Україні 1 липня 2020 року. Та діяла всього-навсього два дні. Розслідували такі справи поліцейські зі спецпідрозділу — дізнавачі, за спрощеною процедурою у найближчі 72 години з моменту повідомлення про підозру.

Читайте також: У Львові вимагали справедливого слідства та звільнення Антоненка, Кузьменко і Дугарь, — ФОТО, ВІДЕО

За матеріалами Патрульної поліції України

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: