Сьогодні, 2 липня у Верховній Раді в рамках Години запитань до Уряду, виносилося питання про стан нормативно-правового та організаційного забезпечення впровадження ринку землі в Україні.
Нагадаємо, що з 1 липня 2021 року громадяни України можуть легально купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення.
За ініціативи Президента та Уряду парламент проголосував за всі необхідні закони для запуску ринку землі.
— Не вважаю ухвалені рішення досконалими та своєчасними. Практика одразу покаже недоліки законодавства, тому цілком імовірно, що згодом земельне законодавство буде доповнюватися правками, — зазначив народний депутат України від Сумщини Ігор МОЛОТОК.
Парламентар переконаний: земля — це національне багатство українського народу і її необхідно використовувати за умови відповідального збереження родючості землі, користування та цільового призначення.
— Моя позиція чітка: важливо не яким є ринок землі, а як він має працювати в інтересах українського народу та України, — підкреслив Ігор МОЛОТОК.
На думку парламентаря, після запуску ринку землі саме держава має забезпечувати жорсткий контроль за цільовим та дбайливим використанням землі. Тут Україні доцільно використати європейський досвід, адже в провідних країнах ЕС державний контроль за використанням землі вкрай суворий.
— Варто зауважити, що на момент ухвалення пакету законів щодо запуску земельного ринку влада не встигла привести до належного стану Земельний кадастр і створити ефективну систему протидії земельному рейдерству. Тому на сьогодні не можна стверджувати, що майнові права простих українців, а також дрібних та середніх фермерів у безпеці, — зазначив Ігор МОЛОТОК.
Разом з тим Стаття 13 Конституції зобов’язує державу забезпечувати захист права власності на землю. Отже, уряду та парламенту варто докласти зусиль, щоб створити надійні гарантії того, що ринок землі не призведе до масових порушень конституційних прав українців на землю.