Вбиває 99% вірусів та бактерій: українці розробили новий санітайзер

Пристрій, який розробили харківські вчені з Інституту мікробіології й імунології імені Мечникова, перетворює воду на санітайзер з ефективністю дії 99%. Про це пише Укрінформ.

Андрій Мануйлов — один з розробників портативного пристрою IOON.

З листопада ці пристрої виготовлятимуть для продажу. Коштуватиме він більше тисячі гривень. Виготовлятимуть комплектуючі до нього українські заводи.

Очікують, що спочатку зроблять 100-500 штук, працюватимуть за замовленнями.

Винахід запатентували ще в 2019 році. Пристрій насичує воду йонами срібла. Якщо бути більш точнішим, то основа технології  — цільовий синтез тривалентного срібла AgO+.

Саме оксид срібла руйнує бактеріальну, вірусну оболонку, негативно впливає на обмін речовин у їх клітинах. Вчені з інституту говорять, що бактерії не можуть адаптуватися до нього.

Антисептик не токсичний і швидко діє, не має запаху. Це безпечно для тіей та людей з захворюваннями дихальних шляхів, алергією.

Електроніку пристрою розробили інженери з українського представництва німецької компанії, в це вклали чимало грошей з гранту.

Розробники виграли грант $25000 від Ukrainian Startup Found, їм надали менторську підтримку Polish-Ukrainian Startup Bridge та EO Business Incubator.

Фото — Укрінформ

Источник

Рейтинг
( Пока оценок нет )
Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Новости Украины | Последние новости Украины
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: