АРХІТЕКТУРА
Костел розташувався у центрі Житомира. Він, разом з іншими храмами міста, є насправді окрасою Житомира.
Його велич та краса багатьох зачаровують.
Ми ж хочемо трішки розповісти про храм та постать Іоанна із Дуклі, котрого, між іншим, свого часу було канонізовано (ред. визнано святим). Він був чудотворцем. Як бачимо, не лише у книгах, зокрема в Біблії, є дива, аскетизм, чудесні зцілення, а й в Україні…
Читайте також: «Тепер хоч щось видно»: У Житомирі привели в порядок провалля на Великій Бердичівській
Храм почали зводити ще в 1838 році, а вже за чотири роки, у 1832-му, вже завершили його будівництво. Нині прекрасна неокласична споруда розташувалася в центрі міста, на майдані Соборному. Спершу будівлю звели для того, аби вона слугувала костелом для духовної семінарії. Втім з часом призначення костелу змінювалося. Зокрема, спершу храм був ордену францисканців, але 103 роки тому, у 1917-му, представники тодішньої радянської влади розташували в костелі військкомат. У повоєнні роки храм навіть обласною філармонією встиг побути. І лише через багато років храм знову повернули францисканцям. Трапилося це 28 років тому.
Костел, зауважимо, вже 27 років є культурною спадщиною Житомира, як пам’ятка архітектури, що має національне значення.
Храм освятили 25 жовтня 1997 року. Він є діючим і донині.
Довідка.
Іоанн, або ж Іван із Дуклі — чернець-францисканець, котрий народився у 1414 році. Він, між іншим, вважається католицьким покровителем прекрасного міста Львів. Народився чернець в нмеличкому містечку під назвою Дукля, котре свого часу було у складі у Кросненського повіту Підкарпатського Воєводства. Завершивши навчання у Кракові Іоанн став відлюдником. До кінця свого життя він не припиняв проповідувати, відколи в 1434 році вступив до францисканського ордену. Відомо, що в останні роки життя чернець-францисканець сильно хворів. Помер Іоанн із Дуклі у 1484 році. Його свого часу поховали у дворі монастиря бернардинів.
Текст за матеріалами ua.igotoworld.com
Фото: Роман Гардашов